Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Pardubický kraj


Ekocentra v Pardubickém kraji

zobrazuji ekocentra 812 z 12

Vyberte si ekocentrum ve vašem okresu:

Chrudim (6)  /   Pardubice (1)  /   Svitavy (1)  /   Ústí nad Orlicí (4)

‹ Ekocentra v celé ČR

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Práce s mládeží v oblasti ekologické výchovy se odehrává zejména v expoziční části stanice, v budově ekocentra a v přilehlé přírodní rezervaci. Zde probíhá většina ekovýchovných programů, které jsou nabízeny zejména mateřským a základním školám. Nabídka programů je zveřejněna na www.pasicka.

Detail ekocentra ›

Statek zvaný U Syyyrovů

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Hlavní myšlenkou projektu je realizovat inovativní formy environmentálního vzdělávání v Pardubickém kraji - programy uskutečňované v reálném prostředí farmy, na níž se hospodaří.Aktivní prožitkovou formou přibližujeme dětem i dospělým tradiční řemesla a způsoby života a obživy na vesnici - v regionu, kde žijí

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy AMOS,o.p.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy AMOS, o.p.s. sídlí v historickém statku, opraveném pro účely environmentálního vzdělávání. Organizacím nabízí prostory pro jednání, jednodenní i vícedenní školení, kurzy a semináře, pobytové akce a rekreační agroturistické pobyty. Pořádá přednášky, školení a vzdělávací a výchovné pobyty, vhodné i pro rodiny s dětmi.

Detail ekocentra ›

Městské lesy Chrudim, s.r.o.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Společnost Městské lesy Chrudim, s.r.o. je lesnická firma, která spravuje lesy patřící městu Chrudim. Kromě hospodářské činnosti se věnuje i vzdělávací a osvětové činnosti a realizuje pro základní a mateřské školy i pro veřejnost programy zaměřené na poznávání ekosystému lesa, lesnictví a trvale udržitelné hospodaření v lesích. 

Detail ekocentra ›

Občanské sdružení K – 47

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekovýchovné centrum provozované spolkem realizuje několik aktivit v oblasti osvěty a praktické ochrany přírody zejména ve spolupráci s Záchrannou stanicí a ekocentrem Pasíčka a dalšími subjekty.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru