Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / kraj Vysočina


Ekocentra v kraji Vysočina

zobrazuji ekocentra 812 z 12

Ekocentrum Chaloupky Zašovice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Zašovice se nachází v obci Zašovice (okr. Třebíč) na půli cesty mezi Třebíčí a Jihlavou. Sídlí v bývalém v areálu bývalé vesnické školy a do provozu bylo uvedeno v roce 2014.

Detail ekocentra ›

Centrum environmentální výchovy PodpoVRCH

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Environmentální centrum v Zoo Jihlava "PodpoVRCH" je určeno převážně pro žáky mateřských, základních a středních škol k realizaci výukových programů o zvířatech, přírodě i ekologii.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Chaloupky Krátká

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Krátká je terénním chaloupeckým pracovištěm. Sídlí v historickém statku č. 2 ve vesnické památkové rezervaci Krátká, Sněžné. V této budově vznikne v blízké budoucnosti Dům přírody Žďárských vrchů, který ve spolupráci s Chaloupkami připravuje Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky a Správa CHKO Žďárské vrchy. V současné době slouží statek jako zázemí pro terénní výukové programy zaměřené na krajinu a život Žďárských vrchů. Ekocentrum připravuje pro školy také přírodovědné terénní výukové programy. V zimním období využíváme historických prostor statku pro výukové programy věnované tradicím a řemeslům: vánoční či velikonoční programy, programy věnované zpracování dřeva, vlny, mléka, obilí nebo programy zaměřené na život na vesnici před lety.

Detail ekocentra ›

ZERA - zemědělská ekologická regionální agentura z.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

ZERA - zemědělská ekologická regionální agentura z.s. působí v ČR od roku 2000. Zaměřuje se na oblast environmentálního vzdělávání a poradenství pro obce, podnikatele a zemědělské podniky. Úzkou specializací je pak oblast biologicky rozložitelného odpadu.

Detail ekocentra ›

INFORMAČNÍ CENTRUM ESKO A SVAZEK OBCÍ

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Informační centrum podporuje informovanost a vzdělávání dětí, studentů, široké veřejnosti a odborníků v problematice odpadového hospodářství a v možnostech separace, zpracování a využití odpadů v regionu Třebíč. Hlavní důraz je kladen na pochopení smyslu třídění odpadů. Obecný program exkurzí je uzpůsoben věku návštěvníků a rozdělen do několika bloků. Využíváme vlastní školící místnost s kapacitou 50 míst v areálu společnosti na ulici Hrotovická a exkurzi do Odpadového centra Petrůvky zajišťujeme autobusovou dopravou.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru