Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Novinky / Inspirace pro učitele (nejen) ekologické výchovy


Inspirace pro učitele (nejen) ekologické výchovy

25.10.2017

Okresní sdružení ČSOP Benešov pořádá dne 8. listopadu STŘEDOČESKOU  KONFERENCI k environmentální výchově. Akce, která má svou sedmnáctiletou tradici, se opět uskuteční v prostorách Podblanického ekocentra ve Vlašimi a je určena pro pedagogy mateřských, základních i středních škol.

V úvodní části konference se budou prezentovat zajímavá turistická místa a aktivity v regionu, vhodné pro školy. Bude to vlastně malá pozvánka do kraje Blanických rytířů.  Během konference budou probíhat krátké semináře – pracovní dílny, zaměřené na různá témata a přizpůsobené různým věkovým skupinám“, vysvětlila koordinátorka konference Jana Dufalová. A jaká konkrétní témata jsou na letošní konferenci nachystaná?

Je to téma lesa s praktickými ukázkami aktivit, podporujících senzitivitu dětí k přírodě. Představení integrovaného bloku motivovaného knížkou "Haló, Jácíčku", který se bude zaměřovat na vytváření pozitivních vztahů ve skupině a sebepoznávání dětí. Další workshop ukáže, jak motivovat děti i rodiče k šetrné dopravě. Na řadu přijdou i geologická témata. Pro mladší děti, to bude představení výukového programu „Kámen společník člověka“, který pomáhá odhalovat význam hornin v historii. Pro učitele 2.stupně a středních škol se chystá přednáška o Blanické brázdě. Na programu bude i sehrávka metodické simulační hry "Jak vylepšit dům" a seminář, který se bude zamýšlet nad způsoby, kterými lze maximalizovat dopady pedagogického úsilí na žáky. 

Díky finanční podpoře Středočeského kraje je účast na konferenci ZDARMA

Záštitu nad tímto krajským setkáním pedagogů převzala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
Zájemci se mohou hlásit na emailové adrese: jana.dufalova@csop.cz nebo na tel. čísle 739 320 698.

                                   Ing. Jana Dufalová

zpět do archivu novinek


Vytisknout stránku Nahoru