Zdravě a hravě v ekologické MŠ Semínko | Exkurze do MŠ na Toulcově dvoře

KDY: 25.09. 2024 09.00-00.00
KDE: Mateřská škola Semínko, o.p.s. Kubatova 1/32 102 00 Praha 10
Exkurze do ekologické Mateřské školy Semínko, která funguje již 20 let a nachází se v Toulcově dvoře. Školka má k dispozici areál Toulcova dvora se všemi jeho biotopy i farmou hospodářských zvířat. Vedle třídy běžného typu je v Semínku zřízená i lesní třída. Exkurze bude zaměřená zejména na zdravé stravování ve školce. Anotace exkurze: Jak […]

Exkurze do ekologické Mateřské školy Semínko, která funguje již 20 let a nachází se v Toulcově dvoře. Školka má k dispozici areál Toulcova dvora se všemi jeho biotopy i farmou hospodářských zvířat. Vedle třídy běžného typu je v Semínku zřízená i lesní třída. Exkurze bude zaměřená zejména na zdravé stravování ve školce.

Anotace exkurze:
Jak na zdravé stravování? Přijďte se inspirovat do Mateřské školy Semínko v Toulcově dvoře, která je držitelem zlatého certifikátu Skutečně zdravé školy. Dozvíte se více o koncepci Semínka a jeho přístupu ke zdravému životnímu stylu. Prohlédnete si prostory školky včetně badatelny, certifikované přírodní zahrady či lesní třídy Lesníček v areálu Toulcova dvora. Umožníme Vám nahlédnout do pedagogické práce učitele v Semínku, ukážeme Vám ekoprovoz školky a povíme o udržitelném vzdělávání i grantových příležitostech. Posdílíme s Vámi, jakým výzvám čelíme a jak se díky nim posouváme dál. Těšíme se na Vás.

Proč zrovna mateřská škola Semínnko? Mateřská škola Semínko funguje již téměř 20 let a sídlí v ekologickém centru Toulcův dvůr s farmou hospodářských zvířat. Rozloha členitého a přírodně hodnotného terénu příslušejícího k areálu činí 8 hektarů. Přímou součástí prostor Semínka je i členitá přírodní zahrada o rozloze více jak 1000 m2. Ve svých prostorech se Semínko může také chlubit vlastní školní jídelnou, badatelnou nebo prostorným a světlým interiérem z přírodních materiálů. V jídelně vaří převážně z čerstvých surovin a BIO potravin a používájí zdraví nezávadné nádobí. Jako první v ČR jsme obdrželi nejvyšší zlaté ocenění Skutečně zdravá škola.

Na seminář je nutná registrace předem a uhrazení účastnického poplatku.

Účastnický poplatek: 200 Kč

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic