Učíme v terénu podle motivačních principů D. Sobela

KDY: 13.04. 2023 09.00-13.00
KDE: Botič o.p.s., Kubatova 32/1, 102 00, Praha 10 - Hostivař
Akreditovaný seminář zaměřený na motivační principy D. Sobela pro plánování venkovní výuky v mateřských školách. Seminář povede naše zkušená lektorka Vendula Stará. Pro současné „interiérové“ děti je čím dál obtížnější udržovat pouto s přírodou. Jak toto pouto posilovat, aby to bylo nejen zábavné, ale také to naplňovalo vzdělávací cíle? Jednou z možných odpovědí jsou motivační principy D. […]

Akreditovaný seminář zaměřený na motivační principy D. Sobela pro plánování venkovní výuky v mateřských školách. Seminář povede naše zkušená lektorka Vendula Stará.

Pro současné „interiérové“ děti je čím dál obtížnější udržovat pouto s přírodou. Jak toto pouto posilovat, aby to bylo nejen zábavné, ale také to naplňovalo vzdělávací cíle? Jednou z možných odpovědí jsou motivační principy D. Sobela pro plánování venkovní výuky. Principy vycházejí z dětské hravé přirozenosti a opírají se o místně zakotvené učení. V úvodní teoretické části semináře nás čeká teoretické seznámení s motivačními principy. Rozebereme také výhody a úskalí učení venku. Náplní praktické části semináře bude představení konkrétních aktivit inspirovaných Sobelovými principy včetně ukázky pomůcek. Seminář završíme sestavením vlastních aktivit zaměřených na rozvoj co nejrůznějších kompetencí.

Seminář je určen pro pedagogy mateřských škol.

Seminář je akreditovaný MŠMT pod Č.j.: MSMT-13807/2021-2-419. Na místě dostanou účastníci osvědčení s osobními údaji, které vyplní do přihlášky (viz registrační formulář níže). 

Na místě bude připraveno drobné občerstvení.

K prezenci se prosím dostavte v čase 8:30-8:50! 

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic