Seminář pěstování s dětmi metodou Čtverečková zahrádka

KDY: 14.10. 2023 09.00-16.00
KDE: Lesní mateřská školka Šárynka, V Podbabě 29b, Praha 6
Účastníci se teoreticky i prakticky seznámí s pěstební metodou „Čtverečková zahrádka“. Seminářem vás provede certifikovaná lektorka metody, Kateřina Hodková, která má mnohaleté zkušenosti s vlastními i školkovými záhony. I bez předchozích zkušeností s pěstováním budete schopni po absolvování kurzu založit záhon, vytvořit pěstební plán, záhon osít/osadit, průběžně o něj pečovat a do celého procesu zapojit […]

Účastníci se teoreticky i prakticky seznámí s pěstební metodou „Čtverečková zahrádka“. Seminářem vás provede certifikovaná lektorka metody, Kateřina Hodková, která má mnohaleté zkušenosti s vlastními i školkovými záhony.
I bez předchozích zkušeností s pěstováním budete schopni po absolvování kurzu založit záhon, vytvořit pěstební plán, záhon osít/osadit, průběžně o něj pečovat a do celého procesu zapojit žáky.
Budete umět aplikovat Desatero čtverečkové zahrádky a vést žáky k péči o přidělený čtvereček záhonu od výsevu až po sklizeň zvolených plodin. Obdržíte tištěné materiály, které vám budou nápomocné i při  následné pěstební činnosti metodou čtverečková zahrádka. Prakticky si vyzkoušíte jednotlivé úkony pro úspěšné založení a osázení záhonů, včetně úkonů pro následnou péči o záhon. Odnesete si malý truhlík s namíchaným substrátem jako „ochutnávku“ vašeho budoucího záhonu.

Více informací ke čtverečkové zahrádce naleznete na https://kompostuj.cz/nase-sluzby/sluzby-pro-skoly-a-skolky/. Informace k vybavení pro čtverečkovou zahrádku naleznete na https://www.ekonakup.cz/pestovani/co-je-ctvereckova-zahradka-a-jak-ji-pouzit/.

Přihlásit se můžete zde.

Délka semináře je 7 hodin včetně přestávek na občerstvení. Počet účastníků je omezen na 16 osob. Cena semináře pro účastníka je 1795 Kč. Seminář je akreditován v programu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a po jeho absolvování obdržíte certifikát.

Seminář je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České Republiky z rozhodnutí ministra životního prostředí.

Kontakt

Ekodomov, z.s.

Ekodomov, z.s.
V Podbabě 29b
160 00 Praha 6
Email: info@ekodomov.cz
vedeni@ekodomov.cz

Tel.: +420 234 697 402

http://www.ekodomov.cz