Seminář pěstování metodou Čtverečková zahrádka 2.3.2024

KDY: 02.03. 2024 09.30-16.30
KDE: Zahrada Lesní mateřské školy Šárynka, V Podbabě 29b, Praha 6 (vstup z ulice V Šáreckém údolí)
Jak lze pěstovat na malé ploše ve městě nebo školní zahradě? Třeba metodou Čtverečková zahrádka. S touto pěstební metodou se na semináři seznámíte teoreticky i prakticky.  I bez předchozích zkušeností s pěstováním budete schopni po absolvování kurzu založit záhon, vytvořit pěstební plán, záhon osít/osadit, průběžně o něj pečovat a do celého procesu zapojit žáky nebo […]

Jak lze pěstovat na malé ploše ve městě nebo školní zahradě? Třeba metodou Čtverečková zahrádka.

S touto pěstební metodou se na semináři seznámíte teoreticky i prakticky.  I bez předchozích zkušeností s pěstováním budete schopni po absolvování kurzu založit záhon, vytvořit pěstební plán, záhon osít/osadit, průběžně o něj pečovat a do celého procesu zapojit žáky nebo své děti.
Prakticky si vyzkoušíte jednotlivé úkony a odnesete si malý truhlík s namíchaným substrátem jako „ochutnávku“ vašeho budoucího záhonu.

Kouzlem pěstování vás provede certifikovaná lektorka metody, Kateřina Hodková, která má mnohaleté zkušenosti s vlastními i školními záhony.

Cena semináře pro účastníka je 1795 Kč. Na místě je pro vás zajištěný vegetariánský oběd a drobné občerstvení. 

Přihlásit se můžete zde

Minimální počet účastníků je 12, maximální 16.

Více informací ke čtverečkové zahrádce naleznete na https://kompostuj.cz/nase-sluzby/sluzby-pro-skoly-a-skolky/

Informace k vybavení pro čtverečkovou zahrádku naleznete na https://www.ekonakup.cz/pestovani/co-je-ctvereckova-zahradka-a-jak-ji-pouzit/.

Více info na ekovychova@ekodomov.cz 

Seminář je akreditován v programu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a po jeho absolvování obdržíte certifikát.

Seminář je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České Republiky z rozhodnutí ministra životního prostředí.

Kontakt

Ekodomov, z.s.

Ekodomov, z.s.
V Podbabě 29b
160 00 Praha 6
Email: info@ekodomov.cz
vedeni@ekodomov.cz

Tel.: +420 234 697 402

http://www.ekodomov.cz