Osobnostní rozvoj učitelů mateřských škol

KDY: 04.05. 2023 10.00-14.00
KDE: Základní škola a mateřská škola Na Beránku v Praze 12, Pertoldova 3373/51, 143 00 Praha 12 - Modřany
Akreditovaný seminář PhDr. Jana Svobody je určen primárně pro pedagogy předškolních zařízení. Účastníci si na něm procvičí techniky vedoucí k sebepoznání, sebepojetí, sebereflexi, sebeřízení, seberozvoji a psychohygieně. Psychický stav pedagogů bezesporu ovlivňuje chování dětí ve školách, a to především v těch mateřských. Přesto se pedagogům předškolních zařízení dostává málo možností vzdělávání se a podpory v […]

Akreditovaný seminář PhDr. Jana Svobody je určen primárně pro pedagogy předškolních zařízení. Účastníci si na něm procvičí techniky vedoucí k sebepoznání, sebepojetí, sebereflexi, sebeřízení, seberozvoji a psychohygieně.

Psychický stav pedagogů bezesporu ovlivňuje chování dětí ve školách, a to především v těch mateřských. Přesto se pedagogům předškolních zařízení dostává málo možností vzdělávání se a podpory v oblasti vlastní psychické stability, sebehodnocení a základních komunikačních dovedností v týmu i v kontaktu s rodiči dětí, o které denně pečují.
Velká část i velmi malých dětí tráví v mateřské škole většinu dne. Aby se dítě v předškolním zařízení mohlo dobře a zdravě rozvíjet, je nezbytné, aby se cítilo bezpečně. Jen učitel dostatečně empatický, silný a stabilní, jak po stránce profesní, tak po stránce psychické, dokáže být pro děti bezpečí a podporu poskytujícím průvodcem.
Na semináři si účastníci procvičí techniky, které učitelům mohou pomoci posílit právě tak důležitou psychickou odolnost. 

Seminář je akreditovaný MŠMT. Na místě dostanou účastníci osvědčení s osobními údaji, které vyplní do přihlášky (viz registrační formulář níže).

Občerstvení: Na místě bude připraveno drobné občerstvení (káva, čaj, obložená bageta).

Co s sebou: Blok na psaní, psací potřeby, vlastní hrníček.

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic