Město očima chodce s PĚŠKY MĚSTEM

KDY: 13.09. 2023
KDE: Praha, Centrum současného umění DOX
Pěšky městem pořádá školení pro prvních 20 pedagogů a lektorů ze ZŠ, SŠ a dalších vzdělávacích institucí, kteří potom mohou lektorovat nový akční workshop pro školy s názvem - Město očima chodce.

Pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ jsme připravili společně s architektem Osamou Okamurou a metodičkou Ninou Rutovou nový akční workshop Město očima chodce. Dne 13.9. se v Centru současného umění DOX koná školící seminář pro učitele a lektory ze vzdělávacích organizací a tímto bychom Vám rádi nabídli možnost se semináře účastnit.

Na semináři vyškolíme prvních 20 pedagogů a lektorů. Seminář bude pro účastníky zdarma, ale podmínkou účasti je realizace programu se skupinou dětí a následná zpětná vazba pro tvůrce workshopu. Na základě Vašich zkušeností vytvoříme finální metodiku, abychom mohli workshop šířit mezi další zájemce, kteří budou chtít učit děti aktivně, s využitím jejich vlastní zkušenosti a v duchu kritického myšlení.

Workshop bude odpovídat nejnovějším vzdělávacím trendům a doufáme, že pomůže formovat mladou generaci v sebevědomé občany, kterým není lhostejná kvalita místa, kde žijí, umí kriticky vyhodnotit problémy ve veřejném prostoru a požadovat jejich řešení.

Přihlášení na seminář je stále možné na emailu irena.schlosserova@peskymestem.cz. Přesný program semináře bychom Vám poslali obratem. Časově však lze počítat s celým dnem.

Více informací o workshopu naleznete na našich stránkách, v příloze a také v rozhovoru s panem Okamurou pro časopis Pro města a obce.

Kontakt

Město očima chodce s PĚŠKY MĚSTEM