Lze dělat EVVO uprostřed sídliště? Exkurze do MŠ Čtyřlístek

KDY: 12.03. 2024 14.00-18.00
KDE: Mateřská škola Čtyřlístek, Mezi Školami 2323, Praha 13 - Stodůlky
Exkurze do mateřské školy Čtyřlístek zaměřená na propojování EVVO s polytechnickou výchovou. Školka sídlí v hustě osídleném sídlišti Stodůlky. Jak se školce daří získávat granty a dotace a zahrnovat environmentální výchovu do svých plánů? Seznámíme Vás a ukážeme Vám naši mateřskou školu, kterou neustále více a více směřujeme k EVVO. Využíváme různé granty a dotace […]

Exkurze do mateřské školy Čtyřlístek zaměřená na propojování EVVO s polytechnickou výchovou. Školka sídlí v hustě osídleném sídlišti Stodůlky. Jak se školce daří získávat granty a dotace a zahrnovat environmentální výchovu do svých plánů?

Seznámíme Vás a ukážeme Vám naši mateřskou školu, kterou neustále více a více směřujeme k EVVO. Využíváme různé granty a dotace a postupně měníme naši zahradu i interiér naší mateřské školy. EVVO propojujeme s fyzikou a fyzikálními pokusy, zároveň se snažíme EVVO propojovat s polytechnickou výchovou (inspirace z Muzea Říčany – Tvořivá hra). Prozradíme i to, co nám nejde nebo s čím si nevíme rady (omezení platnou legislativou).

Proč zrovna mateřská škola Čtyřlístek? Mateřská škola má čtyři třídy a nachází se v Praze 13 nedaleko stanice metra Hůrka. Je obklopena zahradou, která je vybavena herními i environmentálními prvky. Prostory školní zahrady jsou vybavené tak, aby umožňovaly dětem rozmanité pohybové aktivity, hry i zkoumání přírody. Škola má zelenou, interaktivní a venkovní polytechnickou učebnu. Dále má také vlastní skleník, naučnou stezku nebo keramickou pec.

Na seminář je nutná registrace předem a uhrazení účastnického poplatku.

Účastnický poplatek: 200 Kč

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic