Kolik vlků v krajině zvládneme? : Přednáškou Vás provede Dušan Romportl

KDY: 19.03. 2024 18.00-19.00
KDE: Staroměstské náměstí 4/1, 110 00, Praha 1, přednášková místnost Minuta
Návrat velkých šelem do krajiny střední Evropy s sebou přináší spoustu otázek i obav. Asi největší emoce pak budí návrat vlků, kteří se postupně objevují nejen v odlehlých částech krajiny pohraničí hor, ale i v běžné kulturní krajině - třeba na Vysočině nebo v jižních Čechách.
Pojďme si představit odkud sem vlci přicházejí, kde přesně žijí a kam se nejspíše budou dál šířit. Povíme si o možnostech jejich sledování, zjišťování početnosti a hodnocení, jaké prostředí se jim líbí. Představíme si přínosy, které jejich výskyt přináší naší krajině, ale budeme diskutovat i případná rizika a otázku, zda je potřeba jejich početnost začít regulovat.

Pár slov o přednášejícím:

Dušan Romportl vystudoval fyzickou geografii a geoekologii na Přírodovědecké fakultě UK, kde nadále působí jako odborný asistent; vedle toho vede Odbor prostorové ekologie na Výzkumném ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví. Odborně se zabývá především hodnocení vztahů prostředí a druhů živočichů, ale věnuje se také změnám krajiny, metodám její klasifikace a geografické syntéze. Bydlí v Turnově v Českém ráji, odkud rád vyráží na výpravy po českých i exotických krajinách.

Kontakt

Junák – český skaut, Skautský institut, z. s.

Junák – český skaut, Skautský institut, z. s.
Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha

envi-programy@skautskyinstitut.cz

patronaty@skautskyinstitut.cz

V každém kraji máme svého koordinátora. Kontakt na něj naleznete po kliknutí na odkaz níže.

https://www.skautskyinstitut.cz/si-v-krajine