Klimatický seminář : Tváří v tvář klimatické změně!

KDY: 08.03. - 10.03. 2024
KDE: Kaprálův mlýn (Ochoz u Brna)
Víkend na Kaprálově mlýně není jen  školením “o změně klimatu”, ale spíše prostor pro společné přemýšlení, jak může skauting přispívat k přípravě holek a kluků na život ve společnosti v čase klimatické krize, v čase kdy se rozpadá iluze “zářné budoucnosti”

Pro koho: určeno pro oddílové vedení, vzdělavatele a výchovné zpravodaje

Minimální věk: 15 let

Cena: 350 Kč

Kapacita: 40 účastníků (stále jsou volná místa)

Seminář povedeme zážitkovou formou. Více než o předávání informací o klimatické změně nám půjde o to, aby účastník odjížděl s jasným plánem, co může udělat pro to, aby své svěřence začal připravovat na budoucnost v nejistém a hyperproměnlivém světě.

Na praktických ukázkách (aktivity, hry, drobné techniky) chceme demonstrovat, že výchovu pro život ve světě poznamenaném klimatickou krizí lze relativně snadno postavit na skautingu a jeho postupech. Věříme, že to zvládne každý skautský vedoucí, který je ochoten o věcech přemýšlet a používá skautské výchovné nástroje vědomě.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Začneme v pátek 8.3. večeří v 19 hodin abyste měli čas dorazit ze všech možných koutů republiky. Samotný program začne ve 20.00. Víkend zakončíme v neděli 10.3. ve 13.00 obědem, ať se všichni dostaneme domů včas.

Během semináře budeme spolupracovat jak společně, tak místy rozděleni do paralelních bloků podle výchovných věkových kategorií, tak abyste si vyzkoušeli programy, které budete moci přenést do svých oddílů. Každý z těchto programů představí sadu aktivit a her, které jsou pro danou věkovou kategorii využitelné. V rámci každého bloku proběhnou vždy krátká metodická ohlédnutí, v nichž se budeme bavit o tom, které principy jsou pro danou věkovou kategorii v rámci environmentálního či klimatického vzdělávání důležité.

 

GARANT:  Dalibor Naar – Nemo
LEKTOŘI JEDNOTLIVÝCH PROGRAMŮ:
Marta Veselá – Kohi; koordinátorka programů pro VaS
Jan Smrčka – Čáp; koordinátor programů pro skautky a skauty
Alex Bernardová – Šuměnka
Libor Brzobohatý – Borokoordinátor programů pro rovery a rangers
Eliška Hanzlová – Pampa
Martin Rexa
Vendula Menšíková

Kontakt

Junák – český skaut, Skautský institut, z. s.

Junák – český skaut, Skautský institut, z. s.
Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha

envi-programy@skautskyinstitut.cz

patronaty@skautskyinstitut.cz

V každém kraji máme svého koordinátora. Kontakt na něj naleznete po kliknutí na odkaz níže.

https://www.skautskyinstitut.cz/si-v-krajine