Jarní brigáda v ptačím parku Josefovské louky

KDY: 09.03. 2024 09.00-13.00
KDE: vstupní areál Josefovských luk (50.3416N, 15.9512E)
Poopravíme ohrady, ořežeme hlavaté vrby, vyřežeme nálety a vysekáme stařinu na hnízdištích bahňáků právě před začátkem hnízdní sezóny. Zároveň si prohlédneme tůně nedávno dokončeného Centrálního ptačníku, jejichž břehy budou tou dobou dokonale vypasené divokými koňmi a pratury a možná i hostit první čejky. Po poledni práce ukončíme a přesuneme se do tepla správy ptačích parků […]

Poopravíme ohrady, ořežeme hlavaté vrby, vyřežeme nálety a vysekáme stařinu na hnízdištích bahňáků právě před začátkem hnízdní sezóny. Zároveň si prohlédneme tůně nedávno dokončeného Centrálního ptačníku, jejichž břehy budou tou dobou dokonale vypasené divokými koňmi a pratury a možná i hostit první čejky.

Po poledni práce ukončíme a přesuneme se do tepla správy ptačích parků v Josefově, kde proběhne slavnostní ukončení projektu Centrální ptačník a okrajové tůně na Josefovských loukách. Těšit se můžete na fotografie a filmy z průběhu projektu a samozřejmě dosažené výsledky v podobě nových druhů ptáků a pestřejší přírody.

Na viděnou se těší zřizovatelé ptačího parku České společnosti ornitologické

Holiny do ptačího parku podmínkou. Svačinu s sebou. Oheň zajištěn. Akce pro celou rodinu.

 

Kontakt

Česká společnost ornitologická

Česká společnost ornitologická

Na Bělidle 34, 150 00 Praha-Smíchov

Tel: +420 777 330 355

E-mail: cso@birdlife.cz

https://www.birdlife.cz/