Jak založit ekologickou mateřskou školu na zelené louce? Exkurze do MŠ Mydlinky

KDY: 16.04. 2024 14.00-18.00
KDE: Mateřská škola Mydlinky v Praze 12, K Beránku 2400/1, 143 00 Praha 4 - Modřany
Exkurze do nově otevřené ekologické mateřské školy zřízené Prahou 12, která od září 2023 otevřela své brány dětem v nově postavené budově v pasivním standardu. S ředitelkou MŠ Mydlinky nakouknete pod pokličku toho, jak vznikala nová ekologická školka zřízená Prahou 12 tzv. na zelené louce. Seznámíte se se starostmi a slastmi ohledně samotné dostavby budovy, […]

Exkurze do nově otevřené ekologické mateřské školy zřízené Prahou 12, která od září 2023 otevřela své brány dětem v nově postavené budově v pasivním standardu.

S ředitelkou MŠ Mydlinky nakouknete pod pokličku toho, jak vznikala nová ekologická školka zřízená Prahou 12 tzv. na zelené louce. Seznámíte se se starostmi a slastmi ohledně samotné dostavby budovy, s tvorbou zahrady i vybavováním budovy od kuchyně, přes třídy, šatny po sborovnu během pár měsíců před otevřením v září 2023. Také nebude chybět sdílení zkušeností s tvorbou nového školního vzdělávacího programu, skládáním zcela nového pracovního týmu, přijímáním nových dětí a zahájením spolupráce s novými rodinami.

Ředitelka mateřské školy Kateřina Vejvodová je, mimo jiné, i absolventkou specializačního studia pro koordinátory EVVO v MŠ, které Botič pořádal v letech 2015-2016. Kromě sdílení zkušeností se zakládáním nové ekologické školky se paní ředitelka podělí i o svou profesní cestu od učitelky, koordinátorky EVVO až po ředitelku.

Proč zrovna mateřská škola Mydlinky? Mateřská škola Mydlinky byla slavnostně otevřená 1. září 2023. Její příběh se začal psát v roce 2018, kdy starosta MŠ Praha 12 slíbil občanům, že zajistí dostatek míst ve školkách. Vhodným místem se jevil pozemek staré zarostlé zahrady. Za velkého nasazení mnoha zúčastněných osob se sen o ekologické školce mohl stát skutečností. Mateřská škola Mydlinky by chtěla být i vzhledem k moderní nové budově, technologiím a vybavení, školou blízkou přírodě, udržitelnému rozvoji a zdravému životnímu stylu.

Na seminář je nutná registrace předem a uhrazení účastnického poplatku.

Účastnický poplatek: 200 Kč

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic