Jak vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Exkurze do MŠ Španělská.

KDY: 09.10. 2023 14.00-18.00
KDE: Mateřská škola s internátní péčí, Španělská 1778/16, Vinohrady (Praha 2), 120 00 Praha
Exkurze do mateřské školy s internátní péčí Španělská zaměřená především na seznámení s ekoprovozem, prohlídku interiéru i školní zahrady, včetně vlastnoručně vyrobených pomůcek. Součástí budou i motivační principy Davida Sobela rozvíjející ohleduplný vztah k přírodě. Chtěli byste zjistit, jak lze pomocí školní zahrady vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Nabízíme Vám příklad dobré praxe […]

Exkurze do mateřské školy s internátní péčí Španělská zaměřená především na seznámení s ekoprovozem, prohlídku interiéru i školní zahrady, včetně vlastnoručně vyrobených pomůcek. Součástí budou i motivační principy Davida Sobela rozvíjející ohleduplný vztah k přírodě.

Chtěli byste zjistit, jak lze pomocí školní zahrady vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Nabízíme Vám příklad dobré praxe z mateřské školy s internátní péčí Španělská. Vydejte se s námi na exkurzi, kde Vám bude v první části 4hodinového povídání a hraní představen koncept této školy. Seznámíte se s ekoprovozem a s tím, jak do řízené činnosti zařadit EVVO. Zjistíte, které přírodní i ostatní prvky jsou vhodné pro využití ve výuce i k volné hře. Nakouknete do zásob přírodnin, pomůcek a metodických příruček.

V druhé části se zaměříme na to, jak děti motivovat, tak abychom v nich pomocí her a různých aktivit probudili a dále rozvíjeli ohleduplný vztah k přírodě.

Akce je akreditovaná MŠMT. Na akci je nutná registrace předem.

Na místě bude připraveno drobné občerstvení.

VSTUPNÉ: 600,-Kč

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic