Jak vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Exkurze do MŠ Klánovice.

KDY: 12.04. 2023 14.00-18.00
KDE: Mateřská škola Klánovice, V žáčku 219/2 Praha 14 - Klánovice 190 14
Exkurze do mateřské školy Klánovice zaměřená především na seznámení s ekoprovozem, prohlídku interiéru i školní zahrady, včetně vlastnoručně vyrobených pomůcek. Součástí budou i motivační principy rozvíjející ohleduplný vztah k přírodě. Chtěli byste zjistit, jak lze pomocí školní zahrady vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Nabízíme Vám příklad dobré praxe z mateřské školy Klánovice. Vydejte […]

Exkurze do mateřské školy Klánovice zaměřená především na seznámení s ekoprovozem, prohlídku interiéru i školní zahrady, včetně vlastnoručně vyrobených pomůcek. Součástí budou i motivační principy rozvíjející ohleduplný vztah k přírodě.

Chtěli byste zjistit, jak lze pomocí školní zahrady vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Nabízíme Vám příklad dobré praxe z mateřské školy Klánovice. Vydejte se s námi na exkurzi, kde Vám bude v první části exkurze představen koncept této školky. Seznámíte se s ekoprovozem, podíváte se do jurty, která je používána jednak, jako zázemí pro lesní třídu, ale i jako venkovní učebna pro ostatní třídy. Zjistíte, které přírodní prvky jsou vhodné pro využití ve výuce i k volné hře. Nakouknete do zásob přírodnin, ale také pomůcek, které klánovičtí pedagogové s dětmi sami vyrobili v rámci polytechnické výuky.

Zajímá Vás, co vše je potřeba pořídit, než se do výroby takových pomůcek s dětmi pustíte?

V druhé části se zaměříme na motivační principy, se kterými ve škole pracují, aby v dětech pomocí her a různých aktivit probudili a dále rozvíjeli ohleduplný vztah k přírodě.

Akce je akreditovaná MŠMT. Na akci je nutná registrace předem.

Na místě bude připraveno drobné občerstvení.

VSTUPNÉ: 600,-Kč

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic