Do přírodní zahrady za párem živých kozlíků | Exkurze do MŠ Kytička

KDY: 05.06. 2024 14.00-18.00
KDE: Mateřská škola Kytička Beroun
Exkurze do mateřské školy Kytička Beroun. Jedná se o první soukromou školku ve Středočeském kraji, která se navíc orientuje na environmentální vzdělávání. Ukázková přírodní zahrada s párem živých kozlíků, útulné třídy se zvířecími mazlíčky, keramická dílna a bazén. Že se tohle všechno nemůže vejít do jedné školky? V MŠ Kytička se na vlastní oči můžete přesvědčit, že […]

Exkurze do mateřské školy Kytička Beroun. Jedná se o první soukromou školku ve Středočeském kraji, která se navíc orientuje na environmentální vzdělávání.

Ukázková přírodní zahrada s párem živých kozlíků, útulné třídy se zvířecími mazlíčky, keramická dílna a bazén. Že se tohle všechno nemůže vejít do jedné školky? V MŠ Kytička se na vlastní oči můžete přesvědčit, že to jde. Kytička se otevřela dětem v roce 2002 jako vůbec první soukromá školka ve Středočeském kraji. Orientuje se mimo jiné na environmentální výchovu a vzdělávání. Učení venku, pozorování a experimentování jsou tu samozřejmostí. Jak začlenit environmentální aktivity do školního vzdělávacího plánu? S jakými překážkami jsme se při tom setkali a jak je překonat? S jakými pomůckami pracujeme? Provedeme vás celou školkou a rádi se podělíme o své zkušenosti. Přijďte!

Školkou Vás provede ředitelka PhDr. Markéta Machková, která je mimo jiné, i absolventkou specializačního studia pro koordinátory EVVO v MŠ v Botiči. 

Proč zrovna mateřská škola Kytička? Kytička je orientována na enviromentální výchovu a vzdělávání, vede děti k respektu k sobě, druhým i svému okolí. Učitelky se s dětmi rády učí venku, v zahradě, v přilehlé třešňovce a na výletech. Školní zahrada je certifikovaná Ukázková přírodní zahrada a nabízí širokou škálu pozorování, experimentování a prožitkových aktivit. Mimo environmentální vzdělávání je ve školce kladen důraz i na spolupráci s rodiči a prarodiči formou zážitkových či zkoumacích odpolední a čtení v rámci projektu „Babičky a dědečkové čtou ve školce“. 

Na seminář je nutná registrace předem a uhrazení účastnického poplatku.

Účastnický poplatek: 200 Kč

Kontakt

Botič o.p.s.

Botič o.p.s.
Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 602 509 815
E-mail: botic@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz/botic