VODA ŽIVÁ – Hostětínské bludiště v přírodě

17.11.2020
Osm přírodních interaktivních stanovišť a odpovědi na otázky schované v lesích vás hravou formou badatelské výuky vtáhnou do tématiky hospodaření s vodou, její ochrany a kvality. Vrátíte se k přímému kontaktu s přírodou, naučíte se jí číst a chápat, obnovíte si svůj přirozený smysl objevovat a orientovat se v terénu. Na vlastní kůži si zkusíte […]

Osm přírodních interaktivních stanovišť a odpovědi na otázky schované v lesích vás hravou formou badatelské výuky vtáhnou do tématiky hospodaření s vodou, její ochrany a kvality.
Vrátíte se k přímému kontaktu s přírodou, naučíte se jí číst a chápat, obnovíte si svůj přirozený smysl objevovat a orientovat se v terénu. Na vlastní kůži si zkusíte splachovat záchod dešťovou vodou, sundáte si boty a budete zjišťovat kvalitu vody v potoce, půjdete po stopách dešťové kapky nebo raka v divočině. Zjistíte také, odkud se objevuje pitná voda ve vašem kohoutku, nebo kolik vody a peněz můžete ušetřit, když budete využívat namísto pitné vody dešťovou – a co vše na to potřebujete.

Bludiště pro vás sestavili odborníci z celé ČR. Na každém stanovišti vás navíc čeká zdařilá ilustrace nějakého badatele. Hodí se pro jednotlivce, rodiny, školní i pracovní kolektivy. Hra je dostupná ve dvou modulech: samoobslužná nebo moderovaná jako výukové programy nebo orientační běh.

Program vytvořil Tradice Bílých Karpat, z.s.