DVPP – Kurz o změně klimatu

KDY: 01.03. - 03.03. 2023
KDE: Ekocentrum Paleta v Oucmanicích
Kurz určen pro všechny učitele a lektory nezávisle na tom, jaký předmět vyučují, nebo na jakém stupni škol či pro jakou organizaci pracují.

Žijeme v době klimatických změn a souvisejících celospolečenských změn. S tím nic nenaděláme. Je však na nás, jak se k nim postavíme, jaký příběh budeme žít a také předávat žákům a studentům. Můžeme strčit hlavu do písku a tvářit se, že se nás to netýká. Můžeme se nechat zavalit horou děsivých informací a katastrofických scénářů a propadnout žalu či pasivitě. Nebo v sobě i studentech můžeme začít pěstovat a rozvíjet aktivní naději, a snažit se hledat cesty jak se zapojit, jak být nápomocní lidem a přírodě kolem nás, a jak změn využít k obohacení vlastních životů. Tento třetí příběh se snaží podpořit náš kurz.

Obsah kurzu: Získáte hlubší informační základ o dané problematice. Dozvíte se, jak komunikovat nejen s žáky o změně klimatu, a přitom nestrašit ani nemoralizovat. Na vlastní kůži si vyzkoušíte metody, aktivity, a pokusy, které později budete moci využít i při práci s dětmi… Dostanete různé tipy na to, jak se s žáky aktivně zapojit do ochrany klimatu. Potkáte další kolegy, se kterými budete moci sdílet a vyměňovat zkušenosti. Odnesete si i praktickou inspiraci pro váš osobní život.

Pro koho: Jelikož změny klimatu jsou globální a celospolečenské téma, je kurz určen pro všechny učitele a lektory nezávisle na tom, jaký předmět vyučují, nebo na jakém stupni škol či pro jakou organizaci pracují.

Kurz je akreditován jako DVPP.

Místo konání: Ekocentrum Paleta v Oucmanicích (Oucmanice 36, 56201 Ústí nad Orlicí).

Cena: 3500 Kč – zahrnuje stravu, ubytovaní, vzdělávací program a připravené materiály

Přihlášky na: martina.horackova@paleta.cz

Kontakt

Ekocentrum PALETA Oucmanice

Ekocentrum PALETA Oucmanice
Oucmanice 36
562 01 Ústí nad Orlicí
Ředitel pobočky: Mgr. Miroslav Míkovec
E-mail: oucmanice@paleta.cz
Tel.: +420 469 813 462, +420 739 578 022

http://www.paleta.cz/oucmanice