Dokončeme společně letní čištění mokřadu

KDY: 06.09. 2023 09.00-14.00
KDE: Toulcův dvůr - mokřad
V polovině srpna jsme začali s pomocí dobrovolníků čistit vodní plochu našeho báječného mokřadu od přebujelého rákosu a dřevin. Rákosí jsme likvidovali především z vody, nyní náš čeká stříhání převážně ze suchých či „jen blátivých“ částí mokřadu. Rákosí se každoročně rozrůstá na úkor vodní plochy a to vůbec nesvědčí našim čolkům a žábám. Vítáme každou […]

V polovině srpna jsme začali s pomocí dobrovolníků čistit vodní plochu našeho báječného mokřadu od přebujelého rákosu a dřevin. Rákosí jsme likvidovali především z vody, nyní náš čeká stříhání převážně ze suchých či „jen blátivých“ částí mokřadu. Rákosí se každoročně rozrůstá na úkor vodní plochy a to vůbec nesvědčí našim čolkům a žábám. Vítáme každou pomocnou ruku.

Vítáme každou pomocnou ruku (15+), ale pozor – určitě se nevyhneme blátu. Pokud se bláta nebojíte, budeme se na Vás těšit v daný den v 9:00 před infocentrem Toulcova dvora. Nářadí, pracovní rukavice a repelent pro Vás máme připravené.

 

Doporučujeme dlouhý rukáv a holínky či staré boty s pevnou podrážkou.

Koordinátorem a průvodcem nám bude RNDr. Martin Šandera PhD. z Polabského muzea Herpeta, od kterého se dozvíme mnoho zajímavého o životě v mokřadu i o jeho obyvatelích. Součástí brigády bude také odborná exkurze o objživelnících a změnách klimatu.

 

Akci podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Magistrát hlavního města Prahy.

 

Kontakt

Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr

Středisko ekologické výchovy Hl. m. Prahy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32
102 00 Praha 10
Tel:. +420 272 660 500
E-mail: info@toulcuvdvur.cz

http://www.toulcuvdvur.cz/