Ovce a její bohatství

24.6.2021
Ekologický výukový program v rámci projektu Interpretace Bílých Karpat dětem s poruchami sluchu. Jak důležité ovce byly při obhospodařování krajiny a kterým řemeslům dávaly základ? Program plný her postupně provází děti životem ovce. Žáci si vyzkouší chov ovcí a projdou cestou soběstačnosti, kterou ovce nabízely svým chovatelům. V praktické části si děti vyzkouší, kromě pomůcek […]

Ekologický výukový program v rámci projektu Interpretace Bílých Karpat dětem s poruchami sluchu.

Jak důležité ovce byly při obhospodařování krajiny a kterým řemeslům dávaly základ? Program plný her postupně provází děti životem ovce. Žáci si vyzkouší chov ovcí a projdou cestou soběstačnosti, kterou ovce nabízely svým chovatelům. V praktické části si děti vyzkouší, kromě pomůcek ke zpracování vlny, i metodu suchého plstění ovčí vlny, procvičí jemnou motoriku a odnesou si vlastní výrobky s příběhem. 

Scénář programu zahrnuje aktivity pro různé stupně postižení (od logopedických vad až po neslyšící), po konzultaci s pedagogy si lektoři vybírají aktivity, které jsou vhodné pro konkrétní skupinu žáků dle náročnosti. Po drobných úpravách je scénář přenesitelný i na mladší, případně starší žáky. 

Cílová skupina: Žáci se sluchovou vadou – 3. – 5. třída ZŠ.

Veronica Centrum Hostětín