Nejen o vodě v přírodě

31.1.2024
Želivka na vlastní kůži aneb Na břehu Není břeh jako břeh a voda jako voda. V tomto programu můžete na vlastní kůži prozkoumat břehy potůčku, rybníku anebo mokřadu. Společně navštívíme také břeh přehrady Švihov. A když budeme mít štěstí, tak možná uvidíme i její zvířecí obyvatele. A i kdyby se nám je nepodařilo zahlédnout, neodejdete […]

Želivka na vlastní kůži aneb Na břehu
Není břeh jako břeh a voda jako voda. V tomto programu můžete na vlastní kůži prozkoumat břehy potůčku, rybníku anebo mokřadu. Společně navštívíme také břeh přehrady Švihov. A když budeme mít štěstí, tak možná uvidíme i její zvířecí obyvatele. A i kdyby se nám je nepodařilo zahlédnout, neodejdete bez setkání s přírodou.

Počasí nás neodradí
Překvapilo vás někdy počasí svým chováním? A jak se vlastně předpovídá? Není to žádné věštění z koule, nýbrž systém propracovaných měření a pozorování. Pojďme se společně do těchto záhad ponořit a objevit, co se skrývá v meteorologické budce a kolem ní. A nakonec se propracujeme až k výrobě vlastních meteorologických pomůcek, které si budete moci odnést a dále s nimi pracovat.

Klima a adaptace na jeho změny
Nejen ve městech přibývá stále více horkých letních dní, kdy ani největší teplomilci nemají, kam by se před horkem schovali. Zdá se, že máme problém. Čtvero ročních období už není co bývalo, stále častěji se dostavují extrémy. Nezbývá než se adaptovat. Společně se tedy zamyslíme a pokusíme se najít způsob, jak se můžeme přizpůsobit (adaptovat) těmto změnám a jak nám s tím může pomoci voda či rostlinstvo. Na závěr žáci navrhnou vlastní adaptační opatření pomyslné školní zahrady.

Programy vytvořila ZO ČSOP Vlašim.