Hledání srdce Nemošické stráně

23.6.2021
Materiál k programu Ekocentra PALETA vytvořený jako aktivita pro žáky probíhající na přírodní památce (PP) Nemošická stráň.  Jedná se o kompletně venkovní program pro žáky a jejich doprovod. Žáci budou plnit sérii úkolů přímo na lokalitě PP, vedoucí k bližšímu poznání Nemošické stráně a života na ní. Za splněné aktivity získávají indicie, které je dovedou […]

Materiál k programu Ekocentra PALETA vytvořený jako aktivita pro žáky probíhající na přírodní památce (PP) Nemošická stráň. 

Jedná se o kompletně venkovní program pro žáky a jejich doprovod. Žáci budou plnit sérii úkolů přímo na lokalitě PP, vedoucí k bližšímu poznání Nemošické stráně a života na ní. Za splněné aktivity získávají indicie, které je dovedou k cíli celé hry, pokladu v podobě pomyslného srdce Nemošické stráně. Jednotlivé aktivity jsou popsány dále v textu. 

Cílem programu je přivést děti do přírody, naučit je se v ní pohybovat, poznat co a na jakých místech žije za živočichy a jaké jsou tu nejvýznamnější rostliny. Žáci pochopí, co dnešní přírodu ohrožuje, jak a proč ji lze před hrozbami chránit a co konkrétně může udělat každý z nás. 

Celý text lze brát i jako manuál pro případné zájemce z řad veřejnosti. Součástí jsou přílohy se seznamem pomůcek, mapou a křížovkou pro žáky. Manuál je vhodné brát jako inspiraci, pokud nebudete mít některou z pomůcek, využijte fantazii, nebo aktivitu vynechejte. 

Ekocentrum Paleta