Zeměkvítkov, z.s.

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Zeměkvítkov z.s. je ekocentrum otevřené celé rodině, které se specializuje i na praktickou environmentální výchovu pro děti předškolního a mladšího školního věku. 

Cílem spolku je podpora přirozeného vývoje dětí a jejich socializace, dále pak naplnění volného času rodin, rodičů i prarodičů, rozvíjení spolupráce mezi rodinami a propojování generací.

Ekocentrum sídlí na kraji Brna u Zukalova rybníka v klidném prostředí lesů Mariánského údolí. Jako zázemí ekocentru slouží malý domek s veškerým potřebným vybavením (kuchyňka, WC, umývárna, šatna, el.proud, kamna) a prostorná přírodní zahrada s teepee.

Ve svých prostorách Zeměkvítkov provozuje lesní mateřskou školu a celoročně pořádá denní výukové programy v přírodě pro školy a školky. Rodinám žijícím na sídlišti nabízí ekocentrum zázemí pro pobyt v přírodním terénu i s batolaty, společné setkávání se a relax například při práci v komunitní zahradě. Zeměkvítkov pravidelně také pořádá vzdělávací a kulturní akce pro širokou veřejnost a nabízí pronájem prostor.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Zeměkvítkov, z.s.
Josefy Faimonové 2, 628 00, Brno
email: zemekvitkov@gmail.com
+420 723 264 589

http://www.zemekvitkov.cz