Zeměklíč

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Zeměkvítkov z.s. provozuje ekocentrum Zeměklíč otevřené celé rodině, které se specializuje i na praktickou environmentální výchovu pro děti předškolního a mladšího školního věku.

Cílem spolku je podpora přirozeného vývoje dětí a jejich socializace, dále pak naplnění volného času rodin, rodičů i prarodičů, rozvíjení spolupráce mezi rodinami a propojování generací.

Ekocentrum sídlí v Brně na kraji lesoparku Akátky na pomezí Židenic a Vinohrad v krásném přírodním prostředí. Jako zázemí ekocentru slouží malý domek s veškerým potřebným vybavením (kuchyňka, WC, umývárna, šatna, el.proud, kamna) a prostorná přírodní zahrada s tee-pee.

Ve svých prostorách centra Zeměklíč provozuje lesní mateřskou školu Zeměkvítek a celoročně pořádá denní výukové programy v přírodě pro školy a školky. Rodinám žijícím na sídlišti nabízí ekocentrum zázemí pro pobyt v přírodním terénu i s batolaty, společné setkávání se a relax například při práci v komunitní zahradě. Zeměkvítkov pravidelně také pořádá vzdělávací a kulturní akce pro širokou veřejnost a nabízí pronájem prostor.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Zeměklíč
Tvrdonická 4535/11
628 00 Brno
zemeklic.centrum@gmail.com
+420 723 264 589

 

https://zemeklic-ec.webnode.cz