Vodní dům

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Vodní dům je návštěvnickým střediskem Evropsky významné lokality Želivka. Pro školy nabízí denní výukové program pro žáky všech věkových kategorií, semináře pro učitele a další dospělé, pro veřejnost pořádá přednášky, workshopy a další aktivity. Zájemci mají možnost využít komentované prohlídky hráze vodní nádrže Švihov. Součástí areálu je venkovní naučná stezka interpretující různé projevy vody v krajině a možnosti jejího využití.

Vodní dům je jedním z pracovišť Podblanického ekocentra Vlašim. Nachází se nedaleko hráze vodní nádrže Švihov mezi obcemi Hulice a Nesměřice. 

Těžištěm činnosti jsou denní výukové programy pro žáky všech věkových kategorií, které navštěvují především školy ze Středočeského kraje a Prahy, 
ale jezdí k nám také školy z
Vysočiny či Jihočeského kraje. Programy jsou zaměřené na vodu, vodní ekosystémy, zadržování vody v krajině či na úsporu vody v domácnosti. 


Velká část výuky probíhá ve venkovním areálu, kde využíváme naučnou stezku a také herní a výukové prvky (např. expoziční jezírko, suchý polder, kořenovou čističku atd.).

V naší nabídce najdete také komentovanou prohlídku hráze vodní nádrže Švihov pro školy i veřejnost a velmi oblíbené je komentované krmení raků, které se zaměřuje jednak na jejich biologii, tak také na problematiku invazních druhů.

Akce pro veřejnost pořádáme především o víkendech a vybrat si můžete z odborných či popularizačních přednášek nebo rukodělných workshopů.

Ve venkovním atriu, které mají nejvíce v oblibě děti, poznáte řeku od pramene po ústí a s vodními herními prvky si vyzkoušíte sílu vody.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Návštěvnické středisko Vodní dům
Hulice 118, Hulice 257 65
pošta Trhový Štěpánov
E-mail: vodnidum@csop.cz
Tel.: 602 665 409

http://www.vodni-dum.cz