Středisko environmentální výchovy Stožec

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Pobytové středisko environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava Stožec nabízí výukové programy z oblasti environmentální výchovy zaměřené na přírodu Šumavy. 

Středisko se nachází nedaleko vlakové zastávky, cca 100m od Informačního střediska ve Stožci. Kapacita střediska je pro 30 dětí (2x čtyřlůžkový pokoj, 1x šestilůžkový pokoj a 2x osmilůžkový pokoj) a 2 pedagogy (samostatný dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením a sprchou v přízemí). Pokoje jsou rozděleny do přízemí a prvního patra objektu – v přízemí je pokoj pro pedagogy, dva čtyřlůžkové pokoje a učebna, v prvním patře jsou dva osmilůžkové pokoje, jeden šestilůžkový pokoj a klasicky vybavená kuchyň s jídelnou.
V přízemí i v patře jsou sociální zařízení a sprchy.Středisko je určeno zejména pro pobytovou environmentální výchovu, zároveň také nabízíme pro všechny typy škol, jednodenní programy v délce 1,5 až 6 hodin.

Místa konání programů: Naprostá většina programů probíhá v terénu na přístupných místech Národního parku Šumava. Vnitřní programy probíhají v učebnách SEV Stožec.

Programů se můžete zúčastnit celoročně.

Počet účastníků: Maximálně 30 účastníků ve skupině. Pro méně než 15 účastníků programy  nepořádáme.

Cena za výukové programy:

dle aktuálního ceníku

https://www.npsumava.cz/sprava-np/ceniky/

 

Celý objekt je nekuřácký. Není možné ubytování se zvířaty. Do ubytovny je nutná domácí obuv.

Platba za pobyt včetně poplatku za programy probíhá fakturou (tu obdržíte poštou do 14 dní od skončení pobytu). Fakturu vystavujeme na základě údajů získaných ze závazné objednávky.

Stravování:
Stravování vám můžeme objednat v restauraci penzionu Pstruh (nedaleko střediska).

AKCE HOTELU PSTRUH – Vždy na 10 dětí strava pro 1 dospělou osobu (učitelé, dozor) ZDARMA! Při odebírání plné penze, lze ZDARMA využívat hřiště za penzionem Pstruh – každý den 2 hodiny.

Provozovatel nabízí možnost domluvit si včas skladbu jídelníčku.

Pobyty v termínu leden – srpen se objednávají: 

Partnerské školy: od 22. srpna v době  8:30 – 16:00 hod.

Ostatní školy: od prvního školního dne v září v době 12.00 ? 16.00 hod. (následující dny 8.30 ? 16.00 hod.).

Pobyty v termínu září – prosinec se objednávají:

Partnerské školy: od 14. prosince v době 8:30 – 16:00 hod.

Ostatní školy: od 2. ledna v době 08.30 – 16.00 hod.

Z důvodu vysokého zájmu je možné rezervovat v průběhu školního roku pro jednu školu maximálně 10 dní pobytu.

Následně vám e-mailem potvrdíme rezervovaný termín a 1 – 2 měsíce před pobytem zašleme závaznou objednávku, kterou je nutno vrátit zpět nejpozději 14 dnů před začátkem pobytu (jinak bude tento pobyt zrušen a nabídnut ostatním skupinám). Součástí závazné objednávky je formulář ?Souhlas zákonného zástupce?, kde rodiče (zákonní zástupci) stvrzují svým podpisem souhlas s využitím fotografií pořízených při programech EV v SEV Stožec pro propagační a informační potřeby Správy NP Šumava. Tento formulář se odevzdává po příjezdu.

S sebou:
Seznam účastníků s adresami trvalého bydliště (bez data narození), přezůvky, vhodnou obuv a oblečení do terénu v daném ročním období. Protože většina programů probíhá venku přímo v terénu, nezapomeňte si s sebou přibalit i gumovky!

Upozornění:
Zodpovědnost za účastníky má po celou dobu pobytu (tedy i během programů) jejich pedagogický dozor, proto je nutné, aby byl alespoň jeden pedagog přítomen během celého programu.

Organizace programů:
Programy zajišťujeme každý všední den. V den příjezdu je program organizován v době od 13.00 do 15.30 hodin, v den odjezdu v době od 8.30 do 11.00 hodin, ostatní dny pobytu jsou programy realizovány v časech 8.30 – 11.30 a 13.30 – 15.30 hodin (z provozních důvodů může být čas realizace programů upraven). Po zbytek dne si program organizují skupiny samy. Při týdenním pobytu lze domluvit i jeden program samostatný s pracovními listy (samostatný výlet). Vše záleží na včasné dohodě s pracovníky střediska. Pobyt bez programů není v našem zařízení možný!

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Informační středisko Stožec
Stožec 68, 384 44
e-mail: isstozec@npsumava.cz
tel.: 388 335 014, 731 530 466

Kontakty a objednávky pobytů a výukových programů:
731 530 542

sevstozec@npsumava.cz

https://www.npsumava.cz/navstivte-sumavu/ekologicka-vychova/sev-stozec/