Středisko environmentální výchovy Horská Kvilda

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Pobytové středisko environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava Horská Kvilda nabízí výukové programy z oblasti environmentální výchovy zaměřené na přírodu  Šumavy.

Místo konání výukových programů (VP):
Venkovní VP: okolí budovy SEV, terén v okolí obce Horská Kvilda
Celodenní VP: délka trasy 10 – 16 km
Vnitřní VP: učebna v budově SEV Horská Kvilda

Kdy se můžete zúčastnit našich programů:  celoročně

Cílové skupiny: Nabídka výukových programů je určena třídním kolektivům základních a středních škol a studijním skupinám vysokých škol. Našich výukových programů mohou využít i organizované skupiny z řad různých zájmových skupin (kroužky, sportovní či turistické oddíly, ?)

Počet účastníků výukového programu: Minimálně 15, maximálně 25 účastníků ve skupině (počítáno bez doprovodu).

Jiný počet nutno dohodnout předem.

Kapacita střediska: 

48 lůžek

Objednávky pobytů:

Nejdříve si telefonicky nebo e-mailem domluvte volný termín pobytu. E-mailem vám rezervovaný termín potvrdíme a 2 měsíce před vaším pobytem vám zašleme závaznou objednávku. Vyplněnou objednávku nám opět e-mailem zašlete zpět nejpozději 3 týdny před vaším pobytem.

Součástí závazné objednávky je ?Souhlas zákonného zástupce?, kde rodiče (zákonní zástupci) nezletilého účastníka stvrzují svým podpisem souhlas s využitím fotografií pořízených při výukových programech v SEV Horská Kvilda pro propagační a informační potřeby Správy NP Šumava. Tento ?Souhlas? odevzdáte při příjezdu. Dále s sebou přivezte jmenný seznam účastníků s adresami trvalého pobytu (bez data narození).

Upozornění:

Zodpovědnost za účastníky má po celou dobu pobytu (tedy i během výukových programů) jejich pedagogický dozor, proto je nutné, aby byl alespoň jeden pedagog přítomen během celého výukového programu.

Cena za výukové programy a ubytování:

dle aktuálního ceníku   https://www.npsumava.cz/sprava-np/ceniky/

Do ubytovny je nutná domácí obuv. Není možné ubytování se zvířaty. Celý objekt je nekuřácký.

Organizace programů:
Programy zajišťujeme každý všední den. V den příjezdu je program organizován v době od 13.00 do 15.30 hodin, v den odjezdu v době od 8.30 do 11.00 hodin, ostatní dny pobytu jsou programy realizovány v časech 8.30 ? 11.30 a 13.30 ? 15.30 hodin (z provozních důvodů může být čas realizace programů upraven). Po zbytek dne si program organizují skupiny samy. Při týdenním pobytu lze domluvit i jeden program samostatný s pracovními listy (samostatný výlet). Vše záleží na včasné dohodě s pracovníky střediska. Pobyt bez programů v našem zařízení je možný pouze v případě, že je volná kapacita ubytovny.

Středisko je určeno zejména pro pobytovou environmentální výchovu, zároveň také nabízíme pro všechny typy škol  jednodenní programy v délce 1,5 až 6 hodin.

Stravování
Stravování probíhá v hotelu Rankl na Horské Kvildě, který je naproti budově SEV. Stravování se platí přímo hotelu. Hotel poskytuje snídani, oběd (nebo obědový balíček v případě celodenního VP) a večeři. Hotel nezajišťuje svačiny ani pitný režim.  Stravování si, prosím, domluvte sami přímo s hotelem Rankl na e-mailové adrese recepce@hotelrankl.cz  nebo na čísle telefonu 388 435 044.

Vařit teplé nápoje, instantní polévky a udělat např. šťávu je možné v budově SEV z vašich surovin. Je u nás také prostor pro přípravu jednoduchých svačin (v kuchyňském koutu v jídelně). Rychlovarná konvice, velký hrnec  na čaj, mikrovlnná trouba, stolní nádobí a příbory jsou k dispozici.  Pro uložení potravin máme lednice. Počítejte s tím, že v obci Horská Kvilda není obchod s potravinami. Čerstvé pečivo si můžete objednat u lektora SEV den předem do 12.00. Pečivo dodává pekárna Vacov. Objednané pečivo vám Správa NP vyfakturuje společně s platbou za ubytování a výukové  programy.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

SEV Horská Kvilda
Horská Kvilda 2
385 01 Vimperk
Telefon: 388 328 188

Kontakty na pracovníky:

https://www.npsumava.cz/navstivte-sumavu/ekologicka-vychova/sev-horska-kvilda/