Středisko environmentální výchovy Horská Kvilda

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Pobytové středisko environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava Horská Kvilda nabízí výukové programy z oblasti environmentální výchovy zaměřené na přírodu  Šumavy.

Místo konání výukových programů (VP):
Venkovní VP: okolí budovy SEV, terén v okolí obce Horská Kvilda
Celodenní VP: délka trasy 10 – 16 km
Vnitřní VP: učebna v budově SEV Horská Kvilda

Kdy se můžete zúčastnit našich programů:  celoročně

Cílové skupiny: Nabídka výukových programů je určena třídním kolektivům základních a středních škol a studijním skupinám vysokých škol. Našich výukových programů mohou využít i organizované skupiny z řad různých zájmových skupin (kroužky, sportovní či turistické oddíly, ?)

Počet účastníků výukového programu: Minimálně 15, maximálně 25 účastníků ve skupině (počítáno bez doprovodu).

Jiný počet nutno dohodnout předem.

Kapacita střediska: 

48 lůžek

Objednávky pobytů:

Nejdříve si telefonicky nebo e-mailem domluvte volný termín pobytu. E-mailem vám rezervovaný termín potvrdíme a 2 měsíce před vaším pobytem vám zašleme závaznou objednávku. Vyplněnou objednávku nám opět e-mailem zašlete zpět nejpozději 3 týdny před vaším pobytem.

Součástí závazné objednávky je ?Souhlas zákonného zástupce?, kde rodiče (zákonní zástupci) nezletilého účastníka stvrzují svým podpisem souhlas s využitím fotografií pořízených při výukových programech v SEV Horská Kvilda pro propagační a informační potřeby Správy NP Šumava. Tento ?Souhlas? odevzdáte při příjezdu. Dále s sebou přivezte jmenný seznam účastníků s adresami trvalého pobytu (bez data narození).

Upozornění:

Zodpovědnost za účastníky má po celou dobu pobytu (tedy i během výukových programů) jejich pedagogický dozor, proto je nutné, aby byl alespoň jeden pedagog přítomen během celého výukového programu.

Cena za výukové programy:

20 Kč/účastník/program v trvání do 2 hodin

30 Kč/účastník/program v trvání od 2h do 4 hodin

40 Kč/účastník/celodenní program

Pedagogický doprovod tento poplatek neplatí. Tyto poplatky kryjí částečně náklady na výukové programy.

Platba za pobyt včetně poplatku za programy probíhá fakturou (tuto obdržíte poštou do 14 dní po ukončení pobytu), proto na závaznou objednávku pečlivě vyplňte přesný název a adresu školy a IČO.

Cena za ubytování:

120 Kč/osoba/noc 

Týká se kolektivů, které odeberou 1 výukový program (VP) v den příjezdu i odjezdu a 2 VP v ostatní dny.

Pedagogický doprovod  platí stejnou cenu jako žáci (max. 2 osoby pedagogického doprovodu na jednu školní třídu).

170 Kč/osoba/noc  

Týká se kolektivů, které odeberou minimálně 4 VP od pondělí do pátku. Pedagogický doprovod  platí stejnou cenu jako žáci.

250 Kč/osoba/noc

Týká se kolektivů, které neodeberou žádné VP, pouze se zúčastní jedné přednášky o Národním parku Šumava.

Příplatek za krátkodobý pobyt: V případě, že skupina využije ubytovnu jen na jednu nebo dvě noci, zaplatí každá osoba za první noc příslušnou ubytovací  cenu + 30 Kč (úklid ubytovny, praní prádla).

Všichni ubytovaní platí ještě poplatek z ubytovací kapacity obci, který činí 2 Kč/osobu/den.

V případě rekreačního pobytu platí všichni ubytovaní ještě 13 Kč/osobu/den rekreační poplatek obci.

Podrobný ceník ubytování najdete na http://www.npsumava.cz/cz/5785/sekce/sev-horska-kvilda/

Do ubytovny je nutná domácí obuv. Není možné ubytování se zvířaty. Celý objekt je nekuřácký.

Organizace programů:
Programy zajišťujeme každý všední den. V den příjezdu je program organizován v době od 13.00 do 15.30 hodin, v den odjezdu v době od 8.30 do 11.00 hodin, ostatní dny pobytu jsou programy realizovány v časech 8.30 ? 11.30 a 13.30 ? 15.30 hodin (z provozních důvodů může být čas realizace programů upraven). Po zbytek dne si program organizují skupiny samy. Při týdenním pobytu lze domluvit i jeden program samostatný s pracovními listy (samostatný výlet). Vše záleží na včasné dohodě s pracovníky střediska. Pobyt bez programů v našem zařízení je možný pouze v případě, že je volná kapacita ubytovny.

Středisko je určeno zejména pro pobytovou environmentální výchovu, zároveň také nabízíme pro všechny typy škol  jednodenní programy v délce 1,5 až 6 hodin.

Stravování
Stravování probíhá v hotelu Rankl na Horské Kvildě, který je naproti budově SEV. Stravování se platí přímo hotelu. Hotel poskytuje snídani, oběd (nebo obědový balíček v případě celodenního VP) a večeři. Hotel nezajišťuje svačiny ani pitný režim.  Stravování si, prosím, domluvte sami přímo s hotelem Rankl na e-mailové adrese recepce@hotelrankl.cz  nebo na čísle telefonu 388 435 044.

Vařit teplé nápoje, instantní polévky a udělat např. šťávu je možné v budově SEV z vašich surovin. Je u nás také prostor pro přípravu jednoduchých svačin (v kuchyňském koutu v jídelně). Rychlovarná konvice, velký hrnec  na čaj, mikrovlnná trouba, stolní nádobí a příbory jsou k dispozici.  Pro uložení potravin máme lednice. Počítejte s tím, že v obci Horská Kvilda není obchod s potravinami. Čerstvé pečivo si můžete objednat u lektora SEV den předem do 12.00. Pečivo dodává pekárna Vacov. Objednané pečivo vám Správa NP vyfakturuje společně s platbou za ubytování a výukové  programy.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

SEV Horská Kvilda
Horská Kvilda 2
385 01 Vimperk
Telefon: 388 328 188

MVDr. Eva Oulická, vedoucí střediska
Telefon: 731 530 547
e-mail: eva.oulicka@npsumava.cz

Ing. Pavel Nagy, referent
telefon: 731 530 407
e-mail: pavel.nagy@npsumava.cz

https://www.npsumava.cz/navstivte-sumavu/ekologicka-vychova/sev-horska-kvilda/