Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Nové sídlo Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER, Brontosaurus Krkonoše je umístěno v objektu bývalé barokní fary, ale organizace působí zároveň v areálu základní školy Horní Maršov, kde jsou pobytové i školící prostory.

Celoročně zde probíhají pobytové programy pro žáky základních a studenty středních i vysokých škol, pedagogy a všechny zájemce o ekologickou výchovu.

Program zajišťujeme od pondělí do pátku, příjezd je v pondělí mezi 10:00-11:00, odjezd je v pátek do 10:00 hodin. Výukové programy nabízíme pro skupiny 15-30 osob, nižší či vyšší počty je nutno konzultovat předem.

Obsah výukových programů vychází ze vzdělávacích oblastí Člověk a jeho svět  na 1. stupni,  na 2. stupni ZŠ a na středních školách zejména Člověk a společnost, Člověk a příroda, Člověk a svět.

Ubytovací kapacita střediska SEVER zahrnuje 30 lůžek v 5 pokojích, společenskou a výukovou místnost, sprchy, WC. Stravování poskytuje jídelna nedaleko (cca 10 minut chůze), snídaně servírujeme přímo ve středisku. Technické vybavení – k dispozici notebook, dataprojektor, diaprojektor, zpětný projektor, videorekordér, videokamera, bohatá videotéka a knihovna. Bufet nabízí drobný prodej občerstvení, pohledů, publikací a výrobků Fairtrade.

Více informací najdete na www.sever.ekologickavychova.cz.

Témata pro dospělé: odpady, ochrana přírody, stavebnictví, energetika, ovzduší, biopotraviny, voda, udržitelný rozvoj, doprava.

Témata pro žáky: ekologická domácnost, odpady, ochrana přírody, zvířata, voda, udržitelný rozvoj, tradiční řemesla, les.

V rámci střediska funguje ekoporadna pro  veřejnost, poskytujeme konzultace pedagogickým pracovníkům.

Ke středisku patří také mnohoúčelové centrum DOTEK – Dům obnovy tradic, ekologie a kultury v budově bývalé fary v Horním Maršově. Je zázemím pro výtvarné a řemeslné dílny a probíhají zde ukázky horského hospodaření i odborné kurzy pro veřejnost. Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb

Středisko ekologické výchovy SEVER je konsorciem čtyř neziskových organizací, spojených společnou značkou, historií, posláním, poskytovanými službami a vysokou mírou vzájemné solidarity a podpory:

  • Středisko ekologické výchovy SEVER, Základní článek hnutí Brontosaurus (*1994)
  • Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. (*2012)
  • Středisko ekologické výchovy SEVER Litoměřice, o.p.s. (*2012)
  • Středisko ekologické výchovy SEVER Hradec Králové o.p.s. (*2012)

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER
Malá ulička 89
542 26 Horní Maršov
E-mail: sever-hm@ekologickavychova.cz
Tel.: +420 499 874 280, +420 739 203 205

http://www.sever.ekologickavychova.cz