Semínko země Semily

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Semínko země nabízí a umožňuje rodinám, žákům MŠ a ZŠ z bytovek a panelových domů  zažít romantický prostor dřevěnky a zahrádky při aktivních rukodělných činnostech a zahradnických pracích.

Mateřství Ekologie Dětství říme doteku – výchozí idea našeho malého (ale milého) ekostřediska v památkově chráněné dřevěnce s přilehlou zahrádkou v Jílovecké ulici v Semilech. Dále máme od září 2014 další provozovnu: lesní rodinné centrum ve Všeni u Turnova (Všeń č.89) – zázemí pro pobyt rodin i s batolaty v lesním terénu, turistiky naboso, přirozené rodičovství, kontakt dětí s hebkými kožíšky-králíci, kocour.

Provozujeme také dětstký přírodní klub Kořínek pro děti od dvou let (pravidelná celodenní forma enviromentální výchovy) http://www.korinek-semily.cz/

Semínko země nabízí a umožňuje rodinám, žákům MŠ a ZŠ z bytovek a panelových domů  zažít romantický prostor dřevěnky a zahrádky  či dvorek a krásné lesy CHKO ve Všeni při aktivních rukodělných činnostech a zahradnických pracích.

Kampaně: S dětmi k přírodě blíž a častěji http://www.seminkozeme.cz/

Programy pro MŠ,ZŠ a SŠ: http://medvedsemily.webnode.cz/evvo-pro-skoly/

Jsme členem sítě MRKVIČKA, Sítě mateřských center, držitelé titulu Školka blízká přírodě.

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Semilech se pokoušíme rozjet první v kraji „Semínkovnu“ -kde budeme nabízet osivo ke sdílení a výměně (zvyšování biodiverzity)   

Spolupracujeme: NNO Zrnko naděje, NNO Prostor pro rodinu (modelové pracoviště miniškolka v duchu myšlenky lesních mateřských škol),SEV Český Ráj, SEV Divizna, SEV Střevlík,, Nadace Proměny, Asociace lesních mateřských školek, MŠ a ZŠ ,MC (mateřská centra) nejenom  v okolí  (aktivní činnost a partnerství  v Lounech, Svitavách, Hranicích na Moravě, Olomouci,  Klokočí, Radčicích, Lomnici,Liberci… )

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Semínko země
Jižní 466
SEMILY 513 01
E-mail:lenka.hrib@volny.cz
Tel.: +420 776 077 186

http://www.seminkozeme.cz