TEREZA, vzdělávací centrum

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Pomáháme učitelům s realizací environmentální výchovy v mateřských, základních a středních školách v celé ČR. Prostřednictvím dlouhodobých vzdělávacích programů Ekoškola, GLOBE a Les ve škole přinášíme do škol inspiraci pro zvýšení kontaktu dětí s přírodou, návody, jak vědu o přírodě dělat s žáky přímo v přírodě, a postupy, jak ze školy učinit příjemnější, zelenější a demokratičtější místo k životu. 

Začínali jsme pasením 3 koz a 17 ovcí a praktickou ochranou jednoho malého kousku přírody. Dnes vzděláváme přes 94 000 dětí a učíme je, jak mohou o naše životní prostředí pečovat samy.

Věříme, že VELKÉ ZMĚNY ZAČÍNAJÍ OD NEJMENŠÍCH. Proto vzděláváme děti, aby vytvářely společnost přátelskou k přírodě. 

V dlouhodobých programech environmentální výchovy učitelům poskytujeme vzdělávací semináře, osobní konzultace a detailně připravené a v praxi ověřené metodiky a pracovní listy přímo do jejich výuky.   

V programu JDĚTE VEN podporujeme rodiče, aby znovu objevili kouzlo her v přírodě a se svými dětmi trávili více času venku.

Jsme vzdělávací institucí akreditovanou MŠMT.  Jsme certifikovaným poskytovatelem environmentální výchovy. Jsme členy FEE (Foundation for Environmental Education), Pavučiny (Sítě středisek ekologické výchovy) a SKAV (Stálá konference asociací ve vzdělávání).

Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú.
Haštalská 17
110 00  Praha 1
E-mail: tereza@terezanet.cz
Tel.: +420 224 816 868

http://www.terezanet.cz