První volnočasový EKOPark Liberec

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Unikátní místo, které nedaleko centra Liberce leželo ladem, bylo domovem bezdomovců a narkomanů se v první etapě o rozloze téměř 10 000 m2 proměnilo v zelenou oázu, zelené srdce města Liberce. První volnočasový EKOPark Liberec je místem setkávání zaměřeným na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

Hlavní snahou EKOParku je inovativní nabídka environmentálně vzdělávacích programů v unikátním uzpůsobeném přírodním prostředí nejen pro školní a mimoškolní kolektivy, ale i pro rodiny s dětmi. 

V EKOParku se zaměřujeme na schopnost přímého kontaktu s přírodou, uvědomění si citlivosti k přírodě a reflexi různých pohledů na přírodu. Snažíme se také o rozvoj všech aspektů sociálního pilíře udržitelného rozvoje, klademe tedy důraz na lidské hodnoty a postoje, kvalitu mezilidských vztahů, statut rodiny, nabídku originálního vyžití a aktivní trávení volného času. EKOPark Liberec je členem projektu M.R.K.E.V.

Ekovýchova

  • Den Bláta ? zážitkově vzdělávací program
  • Naučná stezka Čtyři živly
  • Rodinná dobrodružná Cesta EKOParkem za pokladem
  • Ukliďme svět, ukliďme Česko 
  • Ekodílničky

Přírodní učebna

Prostory EKOParku nabízí mnoho interaktivních originálních přírodních prvků, které umožňují široké spektrum aktivit nejen pro školní kolektivy:

  • možnost vyměnit školní lavice za posezení v korunách stromů
  • prostory vhodné pro výuku přírodovědy, biologie, zeměpisu a mnoho dalších předmětů (mini ZOO, hmyzí hotely, čapí hnízdo, pozorovatelny v korunách stromů)
  • místo tělocvičny nabízíme vybavené crossfitové hřiště, trávošlapy
  • inspirativní prostředí pro výtvarnou výchovu nebo pracovní činnosti, ekodílničky, blátivá kuchyně
  • podium vhodné pro dramatickou činnost či hudební výchovu

V EKOParku najdete:

Houpací sítě a další relaxační prvky, piknikové paloučky a ohniště, obří pískoviště, knihobudky, hmyzí hotel, mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bludiště, přírodní stezku pro chůzi naboso, kreativní javorový altán, blátivou kuchyň, vodní ekohrátky, kavárnu v korunách stromů, vyhlídkové plošiny pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, venkovní pódium a mnoho dalšího.


Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

První volnočasový EKOPark Liberec, z.ú.
Venušina 897/5, 460 01 Liberec

Vstup do EKOParku naleznete na liberecké cyklostezce u zadní brány stadionu U Nisy (FC Slovan Liberec).

Telefon: +420 776 454 238
Email: info@ekoparkliberec.cz
Facebook: www.facebook.com/ekoparkliberec
Instagram: www.instagram.com/ekoparkliberec

http://www.ekoparkliberec.cz