Mlýn Radouňka

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Posláním Vespolku je spojovat ekologickou výchovu a péči o krajinu, ladit učení s přírodou, stavět výuku dětí na reálných zkušenostech v přírodě a ve světě. Ekocentrum Vespolek sídlí v nově zrekonstruované nízkoenergetické budově, která sousedí s bývalým mlýnem na řece Nežárce u Jindřichova Hradce. Nabízíme ekovýchovné pobytové programy pro mateřské a základní školy založené na Montessori a zážitkové pedagogice.

Můžete se zúčastnit jednodenních programů , nebo nabízímevícedenní programy, které jsou tematické, lze je ušít na míru a strávit zde dva, tři dny nebo celý týden.

V ekocentru nabízíme ubytování v šesti pokojích pro celkem 33 osob, nejmenší pokoje jsou dvoulůžkové, největší osmilůžkové. V pokojích jsou buď samostatné postele, nebo tzv. podia na spaní. Objekt je bezbariérový, s učebnami, jídelnou, dílnou a Montessori pracovnou. K ekocentru patří oplocené nádvoří, které je zároveň přírodní zahradou a hřištěm. Za budovou najdete jez vhodný ke koupání, na druhém břehu je možné tábořit na louce v týpí nebo stanech.

Realizujeme projekty na podporu místních výrobců a producentů, obnovu venkovských tradic a zachování řemesel. Jako pozemkový spolek pečujeme o krajinu, zejména obnovujeme ovocné aleje na Chlumecku, vyrábíme tu místní produkt ?Lutovský mošt?, věnujeme se interpretaci místního dědictví (Naučná stezka Mikuláše Rutharda). Vytváříme a vydáváme Montessori vzdělávací pomůcky pro ekologickou výchovu ve školách, střediscích EVVO i pro domácí vyučování, pořádáme semináře, odborné vycházky i přednášky pro učitele, rodiče i veřejnost.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Přírodovědné centrum MLÝN Radouňka, z.s.
U Dolního Skrýchova 176
377 01 Jindřichův Hradec
IČ : 269 95 395

 

http://www.mlynradounka.cz/