Muzeum přírody Český ráj

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Návštěvníci muzea se mohou seznámit ve stálé expozici s přírodou a historií Českého ráje a zejména Prachovských skal, v zahradě muzea jsou dřeviny a byliny Českého ráje a stanoviště pro volně žijící živočichy, venkovní terária, výběhy.  Probíhá zde i řada výstav, přednášek a exkurzí pro dospělé a prožitkových her a soutěží pro rodiny s dětmi.

Pro děti a mládež nabízíme ekologické výukové programy a to jak v muzeu a zahradě, tak i ve školách, letních táborech a klubech. Poskytujeme bezplatné ekoporadenství fyzickým i právnickým osobám.

Zaměřujeme se hlavně na obojživelníky a plazy, část expozice je věnována jedinečným fotografiím těchto živočichů v jejich přirozeném životním prostředí, zajímavé sbírce ?žabích předmětů?, v zahradě je soustava tůněk, kde se obojživelníci rozmnožují, jedinečná je i tůňka s prosklenou stěnou. Muzeum je koordinátorem programu Obojživelník na Plaz roku.

Na ochranu obojživelníků a plazů a jejich životního prostředí je zaměřen pozemkový spolek Žabí ráj, který je ustaven v rámci Muzea přírody Český ráj.

Pro dětské kolektivy zajišťujeme  kromě programu i ubytování a stravování.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Muzeum přírody Český ráj
Prachov 37
506 01 Jičín
E-mail: mpcr@seznam.cz
Tel.: +420 732 858 380
Skype: Marcela Šanderová
ICQ 388 116 643

http://www.mpcr.cz