LIPKA – pracoviště Rozmarýnek

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Rozmarýnek realizuje v dopoledních hodinách ekologické výukové programy, které absolvují žáci a studenti jihomoravských škol. Díky své výhodné poloze v sousedství lesa a v blízkosti řeky Svratky se může podstatná část programů konat venku. Rozmarýnek pořádá také pobytové programy, a to na pronajatých základnách nejen v Jihomoravském kraji.

Rozmarýnek je jedním z pěti pracovišť brněnské Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Dopoledne se věnuje mateřským, základním a středním školách na výukových programech s environmentálním zaměřením, odpoledne nabízí přírodovědné, chovatelské, kulinářské nebo kutilské kroužky pro místní děti. O prázdninách nabízí desítky příměstských a několik pobytových přírodovědných táborů.

Rozmarýnek je originální zejména svou přírodní-permakulturní zahradou. V zahradě je možné spatřit řadu zajímavých staveb (altán, amfiteátr, pozorovatelnu, kompostovací záchod i víceúčelový hrázděný objekt pro malá domácí zvířata se skleníkem) a netradičních prvků (jezírko s kořenovou čističkou, divočinu atd.), které podporují rozšíření volně žijících živočichů na obhospodařovaném pozemku. Právě díky unikátní zahradě se konají na Rozmarýnku kurzy permakultury pro zájemce ze širokého okolí.

Rozmarýnek pořádá také pobytové ekologické programy. Základny si pronajímá na různých místech zejména v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina, např. penzion U Výletů, Rekreační středisko Záseka, Rekreační středisko Jasenka Zubří a další. Pobytové programy nabízí pro žáky ZŠ i SŠ s tématy od hravého poznávání přírody, přes řemesla a kulinaření, natáčení reportáží o přírodě, badatelské programy, až po pobyty řešící změnu klimatu nebo koncept zero waste.

Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb.

Nejbližší akce

ŠKOLY V PŘÍRODĚ PODZIM 2023

Aktuálně nabízíme poslední volné termíny podzimních pobytových výukových programů. 9.–13. 10. 2023, skupina 35–55 žáků, Penzion U Výletů, Moravec 18.–20. 10. 2023, skupina 35–50 žáků, RS Záseka, Radostín nad Oslavou – pouze 3 dny!! 30. 10. – 3. 11. 2023, skupina 35–50 žáků, RS Záseka, Radostín nad Oslavou Termíny prosím rezervujte výhradně telefonicky, kontaktní osoba Lucie Vladová, tel. 602 694 494.
01.01. 1970
Brno

Kontakt

Lipka – pracoviště Rozmarýnek
Rozmarýnová 6
637 00 Brno-Jundrov
E-mail: rozmarynek@lipka.cz
Tel.: +420 541 220 208

http://www.lipka.cz/rozmarynek