LIPKA – pracoviště Jezírko

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní výukové programy pro žáky mateřských, základních a středních škol Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí Jezírka, což umožňuje názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody.

Jezírko je jedním z pěti pracovišť brněnské Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nachází se v malebných lesích poblíž brněnských Soběšic. Zaměřuje se na jednodenní a pobytové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Programy jsou zaměřeny zejména na život v lese, velká část výuky tak probíhá přímo v terénu.

Během výukových programů využíváme speciální výukové a herní prvky v budově střediska (např. model mraveniště v délce 16 m).

Pobytové ekologické výukové programy jsou určeny pro žáky 1. až 6. ročníku ZŠ a jsou vhodným doplněním výuky. Pobyty lze celoročně využít také jako školu v přírodě. Délka pobytu je 4 nebo 5 dní. Program je optimální realizovat pro 15–32 žáků.

Žáci a učitelé jsou ubytováni v budově ve dvou až šestilůžkových pokojích s celkovou ubytovací kapacitou 34 lůžek.

V naší nabídce najdete i kroužky pro děti v odpoledních hodinách, letní tábory a víkendové akce pro veřejnost.

V areálu si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky v certifikované přírodní zahradě, v okolí Jezírka si mohou projít interaktivní Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb: https://www.certifikace-sev.cz/drzitele-certifikatu/

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Lipka – pracoviště Jezírko
č. p. 97
644 00 Brno-Soběšice
E-mail: jezirko@lipka.cz
Tel.: +420 545 228 567

http://www.lipka.cz/jezirko