LIPKA – pracoviště Lipová

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Hlavní činností pracoviště jsou ekologické výukové programy, při nichž v dopoledních hodinách navštěvují Lipovou žáci a studenti jihomoravských základních a středních škol.

Lipová je pracovištěm brněnské Lipky ? školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nachází se v blízkosti centra města Brna, ve funkcionalistické vilce, která je obklopena přírodní zahradou přístupnou všem návštěvníkům.

V odpoledních hodinách se Lipová plní dětmi v přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných klubech. Řemeslné kurzy pro dospělé, které se zaměřují na práci s přírodními materiály, probíhají na Lipové i o víkendech. Rodiny s dětmi chodí na Lipovou v průběhu celého roku na akce pro veřejnost, děti se účastní letních, podzimních i jarních táborů.

Nezanedbatelnou oblast činnosti Lipové tvoří semináře pro studenty VŠ, pedagogy a vychovatele z Jihomoravského kraje, péče o stážisty a zájemce o praxe. Lipová poskytuje také konzultace a poradenství v oblasti environmentálního vzdělávání mladších dětí.

Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb: http://www.certifikace-sev.cz/rubrika/78-DRZITELE-CERTIFIKATU/index.htm.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Lipka – pracoviště Lipová
Lipová 20
602 00 Brno
E-mail: lipova@lipka.cz
Tel.: +420 543 211 26

http://www.lipka.cz/lipova