Kaprálův mlýn

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Ekologické středisko Kaprálův mlýn se rozprostírá v údolí Říčky v jižní části Moravského krasu. Tucet biotopů a jeskyní pár minut chůze od budovy vytváří ráj pro velké i malé přírodovědce.

Samotný Kaprálův mlýn je učebnicí ekologicky šetrného provozu budovy. Účastníci programů na mlýně si mohou osahat ekotechnologie, jako jsou rekuperátory vzduchu a vody, tepelná čerpadla, solární kolektory a další. Budova byla v letech 2011-12 rekonstruována tak, aby ideálně vyhovovala potřebám vzdělávacích kurzů. Kaprálův mlýn je nositelem prestižního mezinárodního ocenění SCENES (Scout Centre of Excellence for Nature and Environment) a značky Moravský kras regionální produkt v oblasti ubytovacích služeb.

Ubytovací kapacita budovy mlýna je 60 lůžek s možností rozšíření přístýlkami. Třetina lůžek je na pokojích s vlastními koupelnami. Pro menší samostatné skupiny je vyhrazena klubovna s  kuchyňkou a sociálním zázemím. Velkou výhodou Kaprálova mlýna je, že každá z ubytovaných skupin může používat vlastní vchod i společenský prostor. Mlýn je proto často využíván i dalšími neziskovými organizacemi k realizaci vlastních vzdělávacích programů.

Na 4 ha pozemků Kaprálova mlýna jsou i 3 tábořiště, které využívají především skautské skupiny v letním období.

Kaprálův mlýn má pestrou historii spojenou zejména s vynálezcem Alešem Kaprálem. Příběh byl zpracován do podoby knihy Zítra bude líp i rozhlasových pořadů.

 

Kvalitní výukové programy

Kaprálův mlýn nabízí pobytové i jednodenní programy. Jsou zaměřeny na poznávání krasové přírody, ekologicky šetrných technologií a historie člověka a krajiny. Programy jsou badatelsky orientované a obohacené outdoorovými aktivitami. Zaměřujeme se na střední školy a druhé stupně základních škol. Jsme flexibilní v rozsahu programu a rádi vyjdeme vstříc specifickým požadavkům pedagogů. Uvítáme participaci učitele a jsme připraveni ušít kurz i cenu na míru. Programy vedou odborní lektoři s kvalifikací pro výuku na SŠ a osvědčením pro outdoorové aktivity. Programy nabízíme v českém a anglickém jazyce.

„Studenti i my doprovázející pedagogové jsme byli nadšeni především propojením s každodenní praxí a výborným ekologickým vzdělávacím programem.“ – Mgr. Jarmila Vítková, Gymnázium, SPŠ, OA a JŠ Znojmo

 

Široký záběr aktivit
Kromě ekologických výukových programů pro školy realizujeme každoročně desítky programů i pro skupiny dětí, které k nám přijíždějí v rámci volnočasových aktivit. Na Kaprálově mlýně působí lesní mateřská školka Lesinka. Aktivně se podílíme na ochraně přírody Moravského krasu a organizujeme dlouhodobé stáže pro mladé lidi na počátku své profesní kariéry. Proto nás také vyhledávají zájemci o ekologicky šetrné stavění, se kterými sdílíme své zkušenosti v rámci ekologického poradenství.

Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb.

 

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Junák, Kaprálův mlýn
Ochoz u Brna 235, 664 02
Tel.: +420 544 212 993
E- mail: info@kapraluvmlyn.cz

http://www.kapraluvmlyn.cz