Ekocentrum Koniklec – Dům zaniklých řemesel

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Ekocentrum Koniklec tvoří dvě organizace: Ekocentrum Koniklec, o.p.s.  a 01/71 základní organizací Českého svazu ochránců přírody Koniklec. Jeho vizí je lepší životní prostředí a vyšší kvalita života, jeho posláním je učit sebe i druhé chránit životní prostředí a spoluvytvářet hodnoty pro budoucnost.

Ekocentrum Koniklec vlastní na Kokořínsku v Dolní Vidimi dřevěnou roubenku z 18. st.

Probíhají zde  ekologické výukové programy, akce pro veřejnost a komentované vycházky do přírody.  Několikrát ročně je chalupa otevřena pro veřejnost, tzv. Soboty pro veřejnost, na kterých si návštěvníci mohou vyzkoušet stloukání másla, pečení chleba a housek, předení vlny z česance, výrobu provazů, drátování apod. Návštěvníky také seznámíme s historií domu, jeho dobovými zvláštnostmi a životem lidí na venkově v 18. a 19. století. Ukážeme jim původní technologie, hliněné omítek a podlahy, cihelné dlažby, povalové stropy, původní svlakové dveře, dobová okna se šambránou, kamenné žlaby, dobový nábytek, staré řemeslné nástroje a podobně.

V Domě a na pozemku je umístěno 13 naučných tabulí s audiozáznamem recitace vesnické prózy a poezie a dalších doprovodných informací k chalupě včetně kvízů. Zahradu u terénní základny jsme zrekonstruovali v roce 2020 a napřesrok získala certifikát Přírodní zahrada.

Také zde pořádáme letní tábory pro děti a nabízíme ubytování.

.

 

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Dolní Vidim 78

277 21 Vidim
E-mail: info@ekocentrumkoniklec.cz
Tel.: +420 222 948 758

https://www.ekocentrumkoniklec.cz/dum-zaniklych-remesel-vidim/