Ekocentrum Jizerka

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Středisko ekologické výchovy Jizerka č.p. 2  se nachází v malebné horské osadě Jizerka v samém srdci Jizerských hor, v nadmořské výšce téměř 900 m n.m.

Nově zrenovovaná chata slouží od roku 2006 ekologické výchově. Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. zde realizuje pobytové ekovýchovné programy pro žáky základních středních škol a další doplňkové akce pro veřejnost.

Vlastní chata patří Nadaci pro záchranu a obnovu Jizerských hor a Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. ji má v dlouhodobém pronájmu pro účely ekologické výchovy.

Základní kapacita střediska je 24 lůžek ve 2 ložnicích po 12 a  2 lůžka pro učitele. Větší počet se řeší formou vlastních karimatek. Sprchy jsou umístěny na patře, toalety v prvním patře a v přízemí, včetně bezbariérové. Stravování je zajišťováno na sousedních chatách.

Pobytové programy probíhají zejména v měsících: květen-červen a září-říjen. Po dohodě je možné domluvit pobyt i na jiný termín.

Kromě pobytových programů ekologické výchovy pořádáme již 11 let tradiční jarní a podzimní úklid Jizerských hor s dobrovolníky. Dále organizujeme ornitologické víkendové akce pro rodiče s dětmi ?Soví noc? a ?Den s dravci?.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Ing. David Kavan
koordinátor ekologické výchovy
Společnost pro Jizerské hory, o.p.s.
U Jezu 10
460 01 Liberec
E-mail: SEV-Jizerka@seznam.cz
Tel.: +420 733 735 875

www.projizerky.cz