Ekocentrum Jizerka

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Středisko ekologické výchovy Jizerka č.p. 2  se nachází v malebné horské osadě Jizerka v samém srdci Jizerských hor, v nadmořské výšce téměř 900 m n.m.

Zrenovovaná chata slouží od r. 2006 ekologické výchově. Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. zde realizuje pobytové ekologické vzdělávací programy pro žáky základních a středních škol a další doplňkovém akce pro věřejnost.

Vlastní chata patří Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody (dříve Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor) a Společnost pro Jizerské hory, o.p.s.  ji má v dlouhodobém pronájmu pro účely ekologické výchovy.

Základní kapacita ekocentra je 25 lůžek ve 2 ložnicích (12 a 13 postelí) a 2 lůžka pro učitele. Větší počet se řeší formou vlastních karimatek. Sprchy jsou umístěny na patře, toalety v prvním patře a v přízemí, včetně bezbariérové. Stravování je zajišťováno na sousedních chatách.

Pobytové programy probíhají zejména v měsících: květen – červen a září – říjen. Po dohodě je možné domluvit pobyt i na jiný termín. Sezóna je krátká z důvodu dlouho ležící sněhové pokrývky (XI.-IV.) a z toho plynoucí horší dostupnosti chaty.

Kromě pobytových ekologických vzdělávacích programů pořádáme pravidelně dvakrát do roka úklid Jizerských hor s dobrovoníky (Ukliďme Jizerky – jaro, podzim). Dále organizujeme 1-2 denní akce pro rodiny s dětmi: Soví noc (konec dubna) a Tajemná rašeliniště (začátek září).

Termíny plníme s ročním předstihem.

Těšíme se na Vás!

Ing. David Kavan

koordinátor ekologické výchovy

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Ing. David Kavan
koordinátor ekologické výchovy
Společnost pro Jizerské hory, o.p.s.
U Jezu 10
460 01 Liberec
E-mail: SEV-Jizerka@seznam.cz
Tel.: +420 733 735 875

https://projizerky.cz/