Česká společnost pro ochranu netopýrů

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Česká společnost pro ochranu netopýrů (ČESON) sdružuje profesionální zoology i amatéry. Kromě výzkumu a monitoringu netopýřích populací se věnuje osvětové činnosti, realizuje vzdělávací programy pro školy, odborné instituce i širokou veřejnost na celém území České republiky.

Pro školy

Máte zájem blíže poznat tajemný svět netopýrů? Na webových stránkách www.ceson.org si prohlédněte naši nabídku vzdělávacích programů, které můžeme uskutečnit přímo v prostorách vaší školy či v jejím okolí. Na výběr jsou přednášky s ukázkou ochočených handicapovaných netopýrů, speciální výukové programy nebo večerní exkurze do parků. Tyto programy realizujeme přednostně v Praze, po dohodě lze i v jiných regionech.

Novinkou je vzdělávací program Netopýří výzkumníci – využijte možnost zapůjčit si zdarma výzkumnické batůžky a vydejte se pozorovat netopýry pomocí ultrazvukových detektorů!

Pro veřejnost

Děti i dospělí se s netopýry mohou setkat také při některé z osvětových akcí pro veřejnost, které se konají v průběhu roku na různých místech ČR. Nejznámější je každoroční Mezinárodní noc pro netopýry.

Pozvánky na všechny akce, ale i zajímavosti o netopýrech, tipy na výlety za netopýry a různé hravé aktivity najdete na popularizačním webu napude.sousednetopyr.cz. Sledujte také facebook Náš soused netopýr.

Pro učitele

Na webu www.ceson.org je přehled výukových materiálů vydaných Českou společností pro ochranu netopýrů pro různé věkové kategorie (MŠ, ZŠ, SŠ). Řada materiálů je k dispozici zdarma ke stažení ve formátu pdf. K vybraným vzdělávacím programům příležitostně pořádáme také instruktážní semináře pro pedagogy.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Česká společnost pro ochranu netopýrů
Katedra zoologie PřF UK
Viničná 7, 128 44 Praha 2
tel.: +420 732 615 295
email: netopyr@ceson.org

http://www.ceson.org