Centrum environmentální výchovy Stolístek Linhartice

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

CEV Stolístek vzniklo na začátku roku 2020, kdy si spolek Ekocentrum Linhartice, z.s. pronajal budovu a zahradu bývalé základní školy v Linharticích u Moravské Třebové. Cílem bylo doplnit nabídku programů environmentální výchovy tak, aby byla dostupná i pro školy a školky z jihovýchodní části Pardubického kraje.

Centrum nabízí celkem 26 jednodenních výukových programů pro všechny věkové kategorie. Programy se zaměřují na poznávání přírody především zážitkovou formou, podporují regionální identitu a obnovu tradic a velká část programů se zaměřuje na podporu polytechnického vzdělávání. Nabídka reflektuje aktuální stav ve společnosti, proto se čím dál více zaměřujeme také na klimatické vzdělávání, návrat k soběstačnosti apod.

Dále nabízíme pobytové programy ve spřátelených ubytovacích zařízeních, adaptační kurzy pro školy, a čím dál více také aktivity pro dospělé z řad veřejnosti i kolektivy jednotlivých organizací nebo firem.

Nejvíc jsme pyšní na naši zahradu, která v roce 2021 získala certifikaci Ukázková přírodní zahrada. Koncept i užívání zahrady vychází z přírodních zákonitostí, hospodaříme s vodou, živiny do půdy vracíme formou kompostu nebo zeleného hnojení, nepoužíváme žádná umělá hnojiva ani postřiky a hlavně je celá zahrada navržena tak, aby byla přívětivá nejen pro lidi, ale hlavně pro živočichy, takže u nás najdete velké jezírko pro bezobratlé živočichy a obojživelníky, suchou zídku pro ještěrky, nebo motýlí záhon. Součástí zahrady je i ukázka různých prvků, jako je solární sušička, kompostovací záchod nebo hliněná pec.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Centrum environmentální výchovy Stolístek

Linhartice 116, 571 01 Moravská Třebová

E-mail: info@stolistek.cz

Tel: +420774881986

http://stolistek.cz/