ekocentrum Cassiopeia

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Ekocentrum Cassiopeia sídlí v Českých Budějovicích a působí na území Jihočeského kraje, v konkrétních projektech i na dalších místech v ČR. Školám z celé ČR nabízíme možnost absolvovat pobytové programy na přírodních lokalitách jižních Čech (ve spolupráci s poskytovateli ubytování a stravy – penziony, kempy apod.) Vzdělavatelům z celé ČR nabízíme účast na dvoudenních kurzech […]

Ekocentrum Cassiopeia sídlí v Českých Budějovicích a působí na území Jihočeského kraje, v konkrétních projektech i na dalších místech v ČR.

Školám z celé ČR nabízíme možnost absolvovat pobytové programy na přírodních lokalitách jižních Čech (ve spolupráci s poskytovateli ubytování a stravy – penziony, kempy apod.) Vzdělavatelům z celé ČR nabízíme účast na dvoudenních kurzech „Pozoruj a jednej: Děti, environmentální výchova a permakultura“.

Školám a školkám z Jihočeského kraje nabízíme výukové programy na různá environmentální témata, s různou délkou trvání (krátké programy na 2 vyučovací hodiny, projektové dny i vícedenní pobyty). Výukové programy probíhají v našich učebnách, ve škol(k)ách a v přírodě. Nabídkový katalog pro aktuální školní rok je přístupný po kliknutí sem, zároveň je zde možné elektronicky odesílat objednávky. Spolupracujeme s jihočeskými školami jako regionální koordinátor dlouhodobých vzdělávacích programů Ekoškola, Škola pro udržitelný život, Malý rádce kvalitní ekologické výchovy (MRKEV, MRKVIČKA). Každoročně pořádáme různé semináře, workshopy a další akce pro učitele a další vzdělavatele dětí, zážitkově vzdělávací akce pro rodiny s dětmi, provozujeme terénní poznávací hry pro veřejnost na trasách naučných stezek a dalších zajímavých lokalitách jižních Čech. V sídle organizace v Č.B. tvoříme a udržujeme přírodní a komunitní zahradu, která slouží environmentálnímu vzdělávání, rekreaci místních obyvatel a ochraně biologické rozmanitosti.

 

Nejbližší akce

Seminář klimatického vzdělávání

10.05. 2023 09.00-15.30
ekocentrum Cassiopeia, České Budějovice

Badatelství venku - seminář pro učitele a další zájemce v přírodní zahradě ekocentra

18.04. 2023 09.00-15.30
ekocentrum Cassiopeia, České Budějovice

Kytky k jídlu: seminář v ekocentru pro učitele a další zájemce

03.05. 2023 09.00-16.00
ekocentrum Cassiopeia, České Budějovice

Inspirace permakulturou v EVVO - seminář na Vysočině pro učitele ZŠ a další vzdělavatele

28.04. - 29.04. 2023 09.00-18.00
ekocentrum Chaloupky, Baliny

Inspirace permakulturou v EVVO - seminář pro vzdělavatele (před) školních dětí na Vysočině

26.05. - 27.05. 2023 09.00-18.00
ekocentrum Chaloupky, Baliny

Kontakt

ekocentrum Cassiopeia
při Základním článku Hnutí Brontosaurus Forest

Jizerská 281/4 (areál MŠ Jizerská)
370 11 České Budějovice
E-mail: info@ekocentrumcb.cz
Tel.: +420 725 515 994

https://ekocentrumcb.cz/