ekocentrum Cassiopeia

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Ekocentrum Cassiopeia sídlí v Českých Budějovicích a působí na území Jihočeského kraje, v konkrétních projektech i na dalších místech v ČR. Školám z celé ČR nabízíme možnost absolvovat pobytové programy na přírodních lokalitách jižních Čech (ve spolupráci s poskytovateli ubytování a stravy – penziony, kempy apod.) Vzdělavatelům z celé ČR nabízíme účast na dvoudenních kurzech […]

Ekocentrum Cassiopeia sídlí v Českých Budějovicích a působí na území Jihočeského kraje, v konkrétních projektech i na dalších místech v ČR.

Školám z celé ČR nabízíme možnost absolvovat pobytové programy na přírodních lokalitách jižních Čech (ve spolupráci s poskytovateli ubytování a stravy – penziony, kempy apod.) Vzdělavatelům z celé ČR nabízíme účast na dvoudenních kurzech „Pozoruj a jednej: Děti, environmentální výchova a permakultura“.

Školám a školkám z Jihočeského kraje nabízíme výukové programy na různá environmentální témata, s různou délkou trvání (krátké programy na 2 vyučovací hodiny, projektové dny i vícedenní pobyty). Výukové programy probíhají v našich učebnách, ve škol(k)ách a v přírodě. Nabídkový katalog pro aktuální školní rok je přístupný po kliknutí sem, zároveň je zde možné elektronicky odesílat objednávky. Spolupracujeme s jihočeskými školami jako regionální koordinátor dlouhodobých vzdělávacích programů Ekoškola, Škola pro udržitelný život, Malý rádce kvalitní ekologické výchovy (MRKEV, MRKVIČKA). Každoročně pořádáme různé semináře, workshopy a další akce pro učitele a další vzdělavatele dětí, zážitkově vzdělávací akce pro rodiny s dětmi, provozujeme terénní poznávací hry pro veřejnost na trasách naučných stezek a dalších zajímavých lokalitách jižních Čech. V sídle organizace v Č.B. tvoříme a udržujeme přírodní a komunitní zahradu, která slouží environmentálnímu vzdělávání, rekreaci místních obyvatel a ochraně biologické rozmanitosti.

 

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

ekocentrum Cassiopeia
při Základním článku Hnutí Brontosaurus Forest

Jizerská 281/4 (areál MŠ Jizerská)
370 11 České Budějovice
E-mail: info@ekocentrumcb.cz
Tel.: +420 725 515 994

https://ekocentrumcb.cz/