Celý rok na suchu

23.6.2021
Metodika celoročního projektu, který vás a vaši třídu provede v 6 programových blocích problematikou vodního režimu krajiny.  V první části zopakujeme teoretická východiska, která se vám mohou hodit v případě zvídavých otázek žáků nebo pro rozšíření vlastního přehledu o problematice. Druhá část je rozdělená na jednotlivé moduly (celodenní programové bloky) a popis jednotlivých aktivit. V […]

Metodika celoročního projektu, který vás a vaši třídu provede v 6 programových blocích problematikou vodního režimu krajiny. 

V první části zopakujeme teoretická východiska, která se vám mohou hodit v případě zvídavých otázek žáků nebo pro rozšíření vlastního přehledu o problematice. Druhá část je rozdělená na jednotlivé moduly (celodenní programové bloky) a popis jednotlivých aktivit. V rámci nich se setkáte s množstvím zajímavých vědeckých metod, které můžete v rámci projektu během roku se svými žáky vyzkoušet. Metody jsme samozřejmě často zjednodušili tak, aby byly použitelné a vysvětlitelné žákům od 2. stupně ZŠ. 

Ať už využijete metodiku naplno a naplánujete podle ní celoroční projekt nebo jen vyzkoušíte některý z modulů či jen jednotlivé aktivity, pevně věříme, že vám bude tato příručka dobrou inspirací a užijete si se žáky stejně legrace a radosti z poznávání jako my při přípravě a ověřování navržených programů v terénu. 

Hodně zdaru a inspirace přeje kolektiv autorů Tradice Bílých Karpat a Centra Veronica Hostětín.