Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Liberecký kraj / První volnočasový EKOPark Liberec


První volnočasový EKOPark Liberec (Liberec)

Unikátní místo, které nedaleko centra Liberce leželo ladem, bylo domovem bezdomovců a narkomanů se v první etapě o rozloze téměř 10 000 m2 proměnilo v zelenou oázu, zelené srdce města Liberce. První volnočasový EKOPark Liberec je místem setkávání zaměřeným na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.


Zázemí ekocentra:

vlastní prostoryCelkové hodnocení ekocentra

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Hlavní snahou EKOParku je inovativní nabídka environmentálně vzdělávacích programů v unikátním uzpůsobeném přírodním prostředí nejen pro školní a mimoškolní kolektivy, ale i pro rodiny s dětmi. 

V EKOParku se zaměřujeme na schopnost přímého kontaktu s přírodou, uvědomění si citlivosti k přírodě a reflexi různých pohledů na přírodu. Snažíme se také o rozvoj všech aspektů sociálního pilíře udržitelného rozvoje, klademe tedy důraz na lidské hodnoty a postoje, kvalitu mezilidských vztahů, statut rodiny, nabídku originálního vyžití a aktivní trávení volného času. EKOPark Liberec je členem projektu M.R.K.E.V.

Ekovýchova

  • Den Bláta – zážitkově vzdělávací program
  • Naučná stezka Čtyři živly
  • Rodinná dobrodružná Cesta EKOParkem za pokladem
  • Ukliďme svět, ukliďme Česko 
  • Ekodílničky

Přírodní učebna

Prostory EKOParku nabízí mnoho interaktivních originálních přírodních prvků, které umožňují široké spektrum aktivit nejen pro školní kolektivy:

  • možnost vyměnit školní lavice za posezení v korunách stromů
  • prostory vhodné pro výuku přírodovědy, biologie, zeměpisu a mnoho dalších předmětů (mini ZOO, hmyzí hotely, čapí hnízdo, pozorovatelny v korunách stromů)
  • místo tělocvičny nabízíme vybavené crossfitové hřiště, trávošlapy
  • inspirativní prostředí pro výtvarnou výchovu nebo pracovní činnosti, ekodílničky, blátivá kuchyně
  • podium vhodné pro dramatickou činnost či hudební výchovu

V EKOParku najdete:

Houpací sítě a další relaxační prvky, piknikové paloučky a ohniště, obří pískoviště, knihobudky, hmyzí hotel, mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bludiště, přírodní stezku pro chůzi naboso, kreativní javorový altán, blátivou kuchyň, vodní ekohrátky, kavárnu v korunách stromů, vyhlídkové plošiny pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, venkovní pódium a mnoho dalšího.


Kontakt

První volnočasový EKOPark Liberec, z.ú.
Venušina 897/5, 460 01 Liberec

Vstup do EKOParku naleznete na liberecké cyklostezce u zadní brány stadionu U Nisy (FC Slovan Liberec).

Telefon: +420 776 454 238
Email: info@ekoparkliberec.cz
Facebook: www.facebook.com/ekoparkliberec
Instagram: www.instagram.com/ekoparkliberec

http://www.ekoparkliberec.cz

Fotogalerie

První volnočasový EKOPark Liberec První volnočasový EKOPark Liberec První volnočasový EKOPark Liberec

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 2 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 2 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 2 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 2 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Počet hodoncení, reakcí: 2, poslední hodnocení přidáno 23.01. 08:35

Děti bavila jednoznačně blátivá kuchyně, vzhledem k času jsme nestihli vše co se v EKOparku nabízí. Překvapili nás krásné kadibudky a wc pro fajnovky, vše čisté. Doporučili jsme návštěvu našim rodičům i známým. Těším se, příští rok dorazím s vnukem. Velmi nás potěšilo přivítání. Možnost odložit batohy a mít je na jednom místě, kam jsme se mohli po celou dobu pobytu vracet bylo pro nás velmi příjemné. Děti měli radost, že si vezou domů vlastní DÍLO. Děkujeme, rádi se budeme vracet. S pozdravem a přáním krásného léta. Jana V. za spokojený kolektiv MŠ
Do unikátního volnočasového EKOParku v Liberci, který leží při cyklostezce u stadionu u Nisy, se vypravily děti v rámci příměstského tábora v pátek 4. 8. 2017. Děti zde strávily opravdu dobrodružný den. Každý si mohl s Ekodílničkách vyrobit za pomoci přírodních materiálů cokoliv, co mu jeho fantazie a zrušnost jen dovolila, vyhrát si v tzv. “Blátivé kuchyni”, zacvičit si, vyzkoušet pokusy s vodou, prohlédnou Kozy Kamerunské, zabloudit v přírodním bludišti :-) či se jen pohoupat mezi korunami stromů na závěsné síťové houpačce. V EKOParku je toho však k vidění a hlavně pro zábavu mnohem víc… Děti si pobyt zde užily a určitě je přiblížil k přírodě a prohloubil jejich vztah k ní. Domů se tak vracely špinavé, ale spokojené a nabité pozitivní energií. Určitě se sem v budoucnu budou rády vracet a podpoří to jejich touhu po tom, trávit více času venku, než jak je v dnešní době už bohužel častější, doma u telefonu či televize.

Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 19.04.2019 v 16:04