Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Královéhradecký kraj / Centrum rozvoje Česká Skalice


Centrum rozvoje Česká Skalice (Česká Skalice)

Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s. vzniklo transformací občanského sdružení, které bylo založeno v roce 2003. Od svého vzniku provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych, ve kterém zároveň sídlí. Tento památkově chráněný objekt má dlouhodobě v pronájmu a usiluje o jeho udržitelnost, obnovu a  modernizaci. Vilu obklopuje rozlehlá zahrada plná vzácných a zajímavých dřevin. Nachází se zde naučná stezka Cesta stromů a mnoho dalších stanovišť tzv. Zážitkové zahrady, které se využívají také ke vzdělávacím účelům (nášlapná pocitová stezka, hřbitov odpadků a další).

Celkové hodnocení ekocentra

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Sdružení poskytuje poradenské a konzultační služby v oblasti ekologie a rozvoje venkova, pořádá osvětové, vzdělávací aktivity. Například  Den vody, Den Země, Slavnost stromů aj. Pro žáky všech věkových kategorií realizuje ekovýchovné aktivity a ekologické výukové programy, včetně pobytových. Dále pak přednášky, besedy či tématické exkurze. Většinu aktivit se snažíme realizovat s uplatněním principů trvale udržitelného rozvoje regionu.

Od roku 2008 je Centrum rozvoje Česká Skalice provozovatelem Regionálního informačního centra, ve kterém sídlí ekologická poradna, nabízející služby široké veřejnosti. Poradna realizuje informačně-tématické výstavy, které vhodně doplňují a rozvíjejí poradenská témata, většina z nich je putovních.

Terénní činnost  je zajištěna formou dotazníkových šetření v regionu MAS Mezi Úpou a Metují a slouží k řešení otázek obnovy a rozvoje regionu na místní úrovni. Hlavními poradenskými tématy jsou: odpadové hospodářství, šetrné spotřebitelské chování, biopotraviny,  ochrana přírody a krajiny, šetrný cestovní ruch,  zelená energie, utváření místa, místní a regionální produkty, rozvoj NNO, možnosti vzdělávání a kontakty.

Kontakt

Centrum rozvoje Česká Skalice
Křenkova 477
552 03 Česká Skalice
E-mail: centrum@vilacerych.cz
Tel.: +420 491 451 116

http://www.centrumrozvoje.eu

Fotogalerie

Centrum rozvoje Česká Skalice Centrum rozvoje Česká Skalice

Přílohy ke stažení

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení. Buďte první.


Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 22.03.2019 v 15:03