Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Jihomoravský kraj / Rezekvítek


Rezekvítek (Brno)

Rezekvítek je nezisková organizace zabývající se ochranou přírody a ekologickou výchovou. Kromě péče o řadu cenných přírodních lokalit v Brně a okolí, realizujeme výukové programy pro školy, semináře a exkurze pro dospělé a pořádáme víkendové akce a tábory pro děti a mládež. V Tvůrčím centru vyrábíme, vydáváme a prodáváme metodické a osvětové materiály pro ekologickou výchovu.


Zázemí ekocentra:

vlastní prostoryCelkové hodnocení ekocentra

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Rezekvítek, z. s. je spolek, jehož posláním a účelem je sdružovat občany, kteří se dobrovolně věnují ekologické (environmentální) výchově dětí, mládeže i dospělých, ekologii a ochraně přírody. Zvyšuje ekologickou gramotnost a povědomí obyvatel nejen Jihomoravského kraje prostřednictvím péče o přírodně cenná území, publikační činností, ekologickým poradenstvím, pořádáním vzdělávacích a osvětových akcí. 

Při své činnosti využíváme odborné znalosti a dlouholeté zkušenosti z realizace projektů.

Činnost Rezekvítku je tvořena především aktivitami úseků:

- Pro školy (vložit odkaz na http://www.rezekvitek.cz/?idm=10) - realizace vzdělávacíchi a osvětových akcí s tématikou ekologické výchovy a ochrany přírody, např. výukové programy, školní projekty, semináře, terénníexkurze, besedy apod.

- Péče o přírodu (vložit odkaz na http://www.rezekvitek.cz/?idm=11) - tento úsek se zabývá ochranou přírody a péčí o environmentálně významná území, včetně provádění biotechnických zásahů, rekultivací podporujících zvyšování biodiverzity, zpracování plánů péče, realizace průzkumů a provádění monitoringu. Ve spolupráci s úsekem Pro školy využívají chráněná území pro praktické aktivity jako např. Děti pečují o přírodu. 

- Tvůrčí centrum Rezekvítku - zabývá se tvorbou, vydáváním, poskytováním a prodejem metodických a osvětových materiálů pro praktickou ekologickou výchovu. Přehled všech nabízených učebních pomůcek, počítačových programů, audiovizuálních programů a publikací je uveden v E-Obchůdku (vložit odkaz na http://www.rezekvitek.cz/?idm=12).

- Pro širokou veřejnost (děti, mládež a dospělé) pořádáme exkurze, víkendové akce, tábory, činnost ekoklubů a různé další akce.

Kontakt

Rezekvítek, z. s.
Štolcova 465/14
Brno 618 00
e-mail: rezekvitek@rezekvitek.cz
tel.: 543 216 483

http://www.rezekvitek.cz

Fotogalerie

Rezekvítek Rezekvítek Rezekvítek

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení. Buďte první.


Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 23.03.2019 v 21:03