Středočeský kraj

Maker Faire – květinový swap a workshop Netřeskové zahrádky Mladá Boleslav

Přijďte na květinovou výměnu do areálu za průmyslovkou (Pluhárna) a užijte si skvělou tvůrčí atmosféru!
11.8.2023

Podzimní květinový swap v Ekocentru Zahrada Mladá Boleslav

Máte doma přebytečné rostliny na rozdání nebo na výměnu? Sklidili jste semínka a chcete se o ně podělit? Množíte si rostliny a nemáte je komu darovat? Právě vám (a i dalším zájemcům o pěstování rostlin) nabízíme již tradiční zahradní výměnnou akci – Květinový swap, která funguje na principu přinesu – odnesu.
11.8.2023

Mezinárodní noc pro netopýry

Fascinují vás netopýři a rádi byste je blíže poznali? Zajímavým programem vás provede naše lektorka Tereza a Mgr. Anna Bláhová ze ZO ČSOP Nyctalus. KDY: 26. 8. 2023 od 18 do 21:00 hodin KDE: Ekocentrum Vrátkov, Vrátkov 78 Kapacita workshopu je max. 30 osob. Rezervace prostřednictvím registračního formuláře na www.ekocentrumvratkov.cz Vstupné 150 Kč/osoba, rodinné vstupné 500 Kč Více informací na:Noc…
3.8.2023

Včelaření nejen pro začátečníky

Dvoudenní kurz včelaření nejen pro začátečníky. Zvládnutí samostatného chovu včel, praktická ukázka chovu včel, výstupem kurzu je osvědčení o absolvování. Přihlásit se můžete i s dětmi od 12 let. Pořádá Česká zemědělská univerzita.
18.7.2023

Česká zemědělská univerzita nabízí Letní kurz včelaření

Dvoudenní kurz včelaření nejen pro začátečníky. Zvládnutí samostatného chovu včel, praktická ukázka chovu včel, výstupem kurzu je osvědčení o absolvování. Přihlásit se můžete i s dětmi od 12 let. Pořádá Česká zemědělská univerzita.
16.6.2023

Interaktivní výstava Ekocentra Vrátkov

Interaktivní výstava Ekocentra Vrátkov Na výstavě si osvěžíte své znalosti z botaniky, zoologie a připomeneme si, jak je důležité chránit přírodu. Všemi smysly budete zapojeni do poznávání přírody. Představíme ekologické výukové programy. Zahrajete si kvízy, poznávačky, hmatovky. Ukážeme vám, co děti dokázaly vyrobit ze dřeva či jiných přírodních materiálů.
29.5.2023

Zeměfest – Na lokální vlně

Originální festival k oslavě Dne Země s podtitulem Na lokální vlně, v Mladé Boleslavi
11.4.2023

Den Země

Volný čas je významnou sociologickou, ekonomickou a pedagogickou kategorií a jeho smysluplné využívání přispívá k rozvoji osobnosti jedince, jeho zájmů a nadání. To, jak trávíme volný čas může pozitivně ovlivnit i naši budoucí profesní dráhu. Funguje jako významný prostředek prevence rizikového chování, především dětí a mládeže.
22.3.2023

Filmový festival Země na talíři

V létě nás opět čeká festival dokumentárních filmů Země na talíři v Olomouci. V rámci různých témat poukazujeme na dopad našich každodenních rozhodnutí na stav životního prostředí. Pozitivní a hravou formou hledáme s našimi diváky ve filmech, přednáškách a workshopech odpovědi na otázku, jak chránit naši planetu. Téma letošního ročníku a další podrobnosti brzy zveřejníme.
22.3.2023

promítání celovečerního filmu Jedinečný Český ráj

Přijďte zhlédnout film Zdeňka Mrkáčka Jedinečný Český ráj, promítání proběhne v aule vzdělávacího centra Na Karmeli v Mladé Boleslavi.
16.3.2023

Odpoledne s dravci v Ekocentru Zahrada

Milí návštěvníci, rádi bychom vás pozvali na komentovanou prohlídku do EC Zahrada o dravých ptácích. Budeme si povídat o sovách a dravých ptácích, které zde chováme. Probereme, co je ohrožuje, a jak se vypořádali s životem v blízkosti lidí. Dozvíme se, jak jsou vybaveni na lov, a které smysly je činí jedinečnými. Povídání o dravcích je součástí vstupného do Zahrady.
16.3.2023

Jarní květinový swap v Ekocentru Zahrada

Přijďte v pátek na květinový swap do EKocentra Zahrada v Mladé Boleslavi.
16.3.2023