Praha

Den Země na Toulcově Dvoře

Tématickou nití, která nás bude oslavami provázet, bude motiv PŘÍRODY VE MĚSTĚ. Na přípravě aktivit se podílí všechny členské organizace Toulcova dvora - od lektorů po zahradníky, farmáře, keramiky a kuchaře a také naši kolegové ze spřátelených organizací.
9.4.2024

Do přírodní zahrady za párem živých kozlíků | Exkurze do MŠ Kytička

Exkurze do mateřské školy Kytička Beroun. Jedná se o první soukromou školku ve Středočeském kraji, která se navíc orientuje na environmentální vzdělávání. Ukázková přírodní zahrada s párem živých kozlíků, útulné třídy se zvířecími mazlíčky, keramická dílna a bazén. Že se tohle všechno nemůže vejít do jedné školky? V MŠ Kytička se na vlastní oči můžete přesvědčit, že to jde. Kytička se otevřela…
9.4.2024

Den Země – Studánky a prameny Kunratického lesa

Přijďte oslavit Den Země a seznámit se se studánkami. Přijďe prožít jarní sobotní odpoledne do Kunratického lesa ke studánce Žofinka.
5.4.2024

V KRAJINĚ, kde 100x nic umořilo tetřívka.

Přežijí tetřívci tuto dekádu? Láskou k přírodě k jejich vyhubení v českých zemích.
19.3.2024

SWAP v Radlický kulturní sportovně

Bylo otázkou času, než se procirkulujem až do legendární lokace Radlická, kde býval drážní sklad, který našel díky hrstce nadšenců nový kabát. Doražte si taky najít nové kousky bez výčitek, jarní sezóna je tu zas o něco dřív..
12.3.2024

Světový den vody

Nejen voda z vodovodu, ale i studánky a prameny poskytují vodu. Kde je najdeme, kolik jich ještě je, pít či nepít? Mapování studánek a možnosti jejich úprav pro lidi i pro přírodu... a řada dalších zajímavostí.
8.3.2024

Letní kosení na Zbudovských blatech

Přijďte pomoct pokosit, shrabat, odvézt a zpřístupnit  část mokřadů pro letní/podzimní tah bahňáků. Večer se zaposloucháme do noční nálady Zbudovských blat a ráno budeme pozorovat ptáky Přespíme na lokalitě ve vlastních stanech. Akce proběhne v rámci projektu Mapujeme ptáky a pomáháme přírodě. Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.  
5.3.2024

Kolik vlků v krajině zvládneme? : Přednáškou Vás provede Dušan Romportl

Návrat velkých šelem do krajiny střední Evropy s sebou přináší spoustu otázek i obav. Asi největší emoce pak budí návrat vlků, kteří se postupně objevují nejen v odlehlých částech krajiny pohraničí hor, ale i v běžné kulturní krajině - třeba na Vysočině nebo v jižních Čechách.
27.2.2024

Ovocné stromy v krajině

Co vše potřebuje ovocný strom, aby prosperoval? Může se každý strom dožít 200 let? Jak zařídit, aby se kolem naší vesnice vysadily nové stromy? Které stromy jsou na odpis a kterým se ještě vyplatí věnovat péči
27.2.2024

Klimatický seminář : Tváří v tvář klimatické změně!

Víkend na Kaprálově mlýně není jen  školením “o změně klimatu”, ale spíše prostor pro společné přemýšlení, jak může skauting přispívat k přípravě holek a kluků na život ve společnosti v čase klimatické krize, v čase kdy se rozpadá iluze “zářné budoucnosti”
22.2.2024

Podzimní brigáda v ptačím parku Zbudovská blata

Dobrovolnická akce, vaší účastí přispějete k rozvoji ptačího parku Zbudovská blata. Přidat se může každý. Odstraníme náletové dřeviny, abychom „otevřeli“ mokřadní části parku pro luční druhy bahňáků, na které zde cílíme. S sebou: holiny, pracovní oděv a rukavice, svačinu a něco na oheň Akce proběhne v rámci projektu Mapujeme ptáky a pomáháme přírodě. Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska…
21.2.2024

Podzimní brigáda v ptačím parku Mnišské louky

Zveme vás na dobrovolnickou akci, přijít může každý. Předpokládaný konec akce v odpoledních hodinách, ale odejít může kdokoli dle potřeby. S sebou: holiny, pracovní oděv, obuv a rukavice, svačinu a termosku s teplým nápojem, případně dalekohled Akce proběhne v rámci projektu Mapujeme ptáky a pomáháme přírodě. Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
21.2.2024