Jihočeský kraj

Potkat kriticky ohroženého rysa ostrovida v přírodě je zážitek na celý život. Odlehlé lesy jihu Čech jsou domovem česko-bavorsko-rakouské populace této chráněné šelmy. Jak se mu daří na Šumavě? Kam mizí rysi z Novohradských hor? Jak můžeme zastavit pytláky? O tom všem si budeme povídat s Terezou Minárikovou, zooložkou, specialistkou na rysy z ALKA Wildlife na další besedě z cyklu…
28.3.2024

„Výprava za havrany a historií“ přírodovědná vycházka

Letošní ročník cyklu přírodovědných vycházek startuje v sobotu 23. března. První letošní vycházka se jmenuje "Výprava za havrany a historií". Povedou ji ornitolog Petr Veselý a historik Václav Kabíček. Sraz účastníků bude v 9:00 u Rabenštejnské věže.
4.3.2024

Zelený úterek „Lipno – rekreační areál bez limitů?“

Krajina kolem Lipna se rychle proměňuje k horšímu. Vyrostla tu řada apartmánů, hotelů, přístavišť, sjezdovek a dalších zařízení určených pro rekreaci. Developerské projekty dále pohlcují volnou krajinu. Jak vážná je situace? Jaký je vliv na přírodu, krajinu a vodu v Lipně? A co se s tím dá udělat? Přijďte se poučit a diskutovat na březnový Zelený úterek: "Lipno - rekreační…
4.3.2024

Děti, environmentální výchova a permakultura: seminář pro vzdělavatele v Olomouci

Od začátku roku 2022 pracuje jeden z týmů ekocentra Cassiopeia na projektu „Využívej změnu tvořivě: Rozvoj permakulturních přístupů v environmentálním vzdělávání“. Permakultura je pro nás zdrojem inspirace již řadu let – vytvořili jsme výukové programy pro školy, kurzy pro vzdělavatele i metodické publikace vycházející z podnětů permakultury. V novém projektu jsme připravili kurzy pro vzdělavatele specializované podle věku dětí, se…
12.2.2024

Děti, environmentální výchova a permakultura: seminář pro vzdělavatele v Praze

Od začátku roku 2022 pracuje jeden z týmů ekocentra Cassiopeia na projektu „Využívej změnu tvořivě: Rozvoj permakulturních přístupů v environmentálním vzdělávání“. Permakultura je pro nás zdrojem inspirace již řadu let – vytvořili jsme výukové programy pro školy, kurzy pro vzdělavatele i metodické publikace vycházející z podnětů permakultury. V novém projektu jsme připravili kurzy pro vzdělavatele specializované podle věku dětí, se…
12.2.2024

Zelený úterek „Nový ptačí park Zbudovská blata“

Zveme vás na únorový Zelený úterek, který proběhne 20. února 2024. Jmenuje se "Nový ptačí park Zbudovská blata" a povídat na něj přijde Kryštof Chmel, správce ptačího parku z České společnosti ornitologické. Beseda začíná tradičně v 17:30 v českobudějovickém klubu Horká vana.
1.2.2024

Venkovní učitel – seminář Lipky pro pedagogy ZŠ a SŠ

Učíte venku a chcete více? Přijďte si osahat principy a prostředky dlouhodobé výuky venku, prakticky vyzkoušet vybrané metody a pomůcky a získat inspiraci, jak koncepčně začlenit učení venku do svého předmětu a školy. Více informací a kontakty pro přihlášení najdete v přiložené pozvánce. Seminář pořádá Lipka, školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, ve spolupráci s ekocentrem Cassiopeia.
1.2.2024

Kytky k jídlu – seminář pro vzdělavatele v přírodní zahradě a ekocentru Cassiopeia

Seminář pro všechny rostlinomilce, kteří se rostlinami nejen rádi kochají, ale rádi by je též poznali všemi smysly. Seminářem nás provede známá kytkožroutka paní Jana Vlková, autorka kuchařských knih zaměřených na vaření a pečení s květinami a planě rostoucími rostlinami. Více na www.kytkykjidlu.cz. Přihlásit se můžete i po kliknutí na tento odkaz
1.2.2024

Zero waste s dětmi a tvořivě – Trhové Sviny

Přijďte se inspirovat pro zapojování zero waste do školních i mimoškolních aktivit s dětmi i do vlastního života. Vše, co budeme společně tvořit, je vhodné pro práci s dětmi různého věku, leccos si odnesete domů a můžete začít rovnou zero waste aplikovat. Seminář povede Ing. Lenka Smržová, zkušená lektorka environmentálních vzdělávacích programů a praktických činností pro udržitelný život.  přihlásit se…
1.2.2024

Zero waste s dětmi a tvořivě – České Budějovice

Přijďte se inspirovat pro zapojování zero waste do školních i mimoškolních aktivit s dětmi i do vlastního života. Vše, co budeme společně tvořit, je vhodné pro práci s dětmi různého věku, leccos si odnesete domů a můžete začít rovnou zero waste aplikovat. Seminář povede Ing. Lenka Smržová, zkušená lektorka environmentálních vzdělávacích programů a praktických činností pro udržitelný život. Přihlásit se…
1.2.2024

Zelený útereky „Geocaching a ochrana přírody“

Milí příznivci Zelených úterků, zveme vás na první besedu z našeho cyklu v novém roce, tentokrát s názvem "Geocaching a ochrana přírody". O tom, jak může hledání krabiček škodit nebo prospívat přírodě a její ochraně přijede v úterý 16. ledna povídat Ondřej Vítek z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Beseda proběhne od 17:30 v českobudějovickém klubu Horká vana. Kešeři…
4.1.2024

Na krmítko do Branišovského lesa – přírodovědná vycházka

Letošní sezónu přírodovědných vycházek zakončíme již tradičně vycházkou na krmítko s Petrem Veselým. Calla Vás srdečně zve na přírodovědnou vycházku „Na krmítko do Branišovského lesa“ s ornitologem Petrem Veselým (PřF JU) a entomologem Jiřím Řehounkem (Calla). Přírodovědná vycházka bude zaměřená především na odchyt, kroužkování a určování ptactva na zimním krmítku. Vycházka s odborným výkladem je vhodná i pro děti a…
14.11.2023